Медогляд працівників: чи оплачувати час їх відсутності на роботі

349

Запитання

Працівники бюджетної установи періодично проходять медичні огляди. Чи має бухгалтер оплачувати час, коли працівники проходять обстеження в медичному закладі?

Відповідь

Так, має. Пояснимо чому.

Гарантії для працівників, які проходять обстеження в медичному закладі, передбачає стаття 123 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). За працівниками, які проходять таке обстеження, керівник установи зобов’язаний зберігати середній заробіток.

Установа за свої кошти має організувати такі медичні огляди:

  • попередній — у разі прийому на роботу;
  • періодичний — протягом трудової діяльності (для працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі);
  • щорічний обов’язковий медичний огляд осіб віком до 21 року (ст. 169 КЗпП).

Порядок, терміни та перелік професій працівників, що проходять медичний огляд, встановлює центральний орган виконавчої влади, який формує державну політику у сфері охорони здоров’я. Цей порядок він погоджує із центральним органом виконавчої влади, який формує державну політику у сфері охорони праці.

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відкликання з відпустки

Відкликання з відпустки працівника – чи можна це зробити? Як скласти розпорядження про відкликання з відпустки, наказ? Роз’яснимо покроково.
52212

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
16734

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
67442