Працівник хворіє під час відпустки. Чи можна прийняти іншого?

450

Запитання

Працівнику установи запровадили підсумований облік робочого часу. Перебуваючи в щорічній відпустці, цей працівник захворів. Чи можна на період його хвороби оформити на роботу іншого працівника?

Відповідь

Так, можна. Пояснимо чому.

Нормальна тривалість робочого часу працівника не може перевищувати 40 год. на тиждень (ч. 1 ст. 50 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

Але є установи, які діють безперервно. У них не може бути додержана щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, яку встановили для відповідної категорії працівників. Тож за погодженням із профспілкою установи там запроваджують підсумований облік робочого часу (ст. 61 КЗпП). При цьому слід дотримувати умови — тривалість робочого часу за обліковий період не має перевищувати нормальної кількості робочих годин.

За підсумованого обліку робочого часу дотримати нормальної тривалості робочого часу допоможе графік змінності. Цей графік можна коригувати. Наприклад, якщо один із працівників іде у відпустку або на лікарняний, то затверджений в установі графік змінності коригують одним із способів:

  • обов’язки тимчасово відсутнього працівника розподіляють поміж кількома працівниками з відповідною доплатою кожному з них;
  • роботу тимчасово відсутнього працівника доручають іншому працівнику з оплатою відповідно до трудового договору.

Якщо на роботу берете іншого працівника, аби той виконував обов’язки тимчасово відсутнього — оформіть наказ, а з таким працівником укладіть строковий трудовий договір.

Усі години, відпрацьовані працівниками понад установлену за обліковий період норму тривалості робочого часу, оплачуйте як надурочні відповідно до статті 106 КЗпП. Компенсувати надурочні роботи відгулами не можна.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14174

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9844

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978