Чи має сумісник право на додаткову відпустку за ненормований робочий день
Запитання
Чи можна надавати працiвникам-сумiсникам додаткову вiдпустку за ненормований робочий день?
Відповідь
Установи самостiйно в колективному договорi визначають перелiк професiй i посад, на яких застосовуватиметься ненормований робочий день, та вiдповiдно встановлює тривалiсть щорiчної додаткової вiдпустки за ненормований робочий день з кожного виду робiт, професiй, посад.
Додаткова вiдпустка працiвникам з ненормованим робочим днем надається як компенсацiя за виконаний обсяг робiт, ступiнь напруженостi, складнiсть i самостiйнiсть у роботi, потребу перiодично виконувати службовi завдання понад установлену тривалiсть робочого часу (п. 3 Рекомендацiй, затверджених наказом Мінсоцполітики від 10.10.1997 № 7).
Отже, однiєю з основних умов для встановлення працiвниковi ненормованого робочого дня є перiодичнiсть виконання роботи понад установлену тривалiсть робочого часу. Компенсують роботу на умовах ненормованого робочого дня додатковою оплачуваною вiдпусткою тривалiстю до семи календарних днiв.
Якщо у зв'язку зi специфiкою роботи сумісник може перiодично виконувати основну роботу поза межами робочого часу, а потiм виконувати роботу за сумiсництвом, йому можна встановити ненормований робочий день i вiдповiдно щорiчну додаткову вiдпустку на умовах, визначених у колективному договорi.