Чи може працівник-інвалід піти у щорічну відпустку, не відпрацювавши півроку

522

Запитання

Чи може працівник з інвалідністю піти у щорічну відпустку, не відпрацювавши перших шість місяців?

Відповідь

На відміну від звичайних працівників, працівники-інваліди, які недавно влаштувалися на роботу та ще не відпрацювали перших шість місяців, можуть піти в щорічну оплачувану відпустку повної тривалості.

Крім того, працівники-інваліди, які вже тривалий час працюють в установі, мають право піти у щорічну відпустку в зручний для них час (ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 19.12.2017 № 2249-VІІІ; далі — Закон про відпустки).

Тривалість щорічної основної відпустки становить для інвалідів:

  • I і II груп — 30 календарних днів,
  • III групи — 26 календарних днів (ст. 6 Закону про відпустки).

Відпустка без збереження заробітної плати тривалістю до 30 календарних днів щорічно надається інвалідам III групи, тривалістю до 60 календарних днів щорічно — інвалідам I та II груп (п.6 та 7 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки).

За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій області

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відкликання з відпустки

Відкликання з відпустки працівника – чи можна це зробити? Як скласти розпорядження про відкликання з відпустки, наказ? Роз’яснимо покроково.
52249

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
4537

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
4497