Чи повідомляти суміснику про звільнення за основним місцем роботи

251

Запитання

Чи зобов'язаний сумісник повідомляти роботодавця про звільнення з основного місця роботи?

Відповідь

Працівник має право укладати трудовий договір в одній або одночасно декількох установах, організаціях, якщо іншого не передбачає законодавство, колективний договір або угода сторін (ст. 21 КЗпП). Саме ця норма КЗпП дає право працівникам виконувати роботу на умовах сумісництва.

Законодавство про працю не зобов’язує працівника повідомляти керівника з роботи за сумісництвом про звільнення з основного місця роботи.

Якщо працівник-сумісник повідомить керівника про звільнення, останній має видати накази (розпорядження), які засвідчать наявність у працівника основного місця роботи.

Якщо ж сумісник не попередить про звільнення, керівник відповідальності не нестиме.

За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86594

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10099