Працівника призвали на військову службу: як скоригувати середній заробіток

319

Запитання

Працівника призвали на військову службу. Як правильно скоригувати його середній заробіток?

Відповідь

За працівниками, призваними на:

  • строкову військову службу,
  • військову службу за призовом осіб офіцерського складу,
  • військову службу за призовом під час мобілізації,
  • особливий період,
  • військову службу за контрактом, у т. ч. шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби,

до закінчення особливого періоду або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток (ст. 119 КЗпП).

Також таким працівникам виплачують грошове забезпечення коштами з Держбюджету за Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Середній заробіток, який зберігається за працівниками, не є заробітною платою, яку роботодавець виплачує за виконану роботу. Це виплати, які розраховуються за Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок). Середній заробіток не враховується до зарплати для забезпечення її мінімального рівня.

У разі підвищення тарифних ставок і посадових окладів відповідно до законодавства чи колективного договору, як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата за проміжок часу до підвищення коригується на коефіцієнт підвищення (п. 10 Порядку).

Щоб визначити коефіцієнт коригування, потрібно оклад працівника після підвищення поділити на оклад до підвищення.

Якщо підвищення тарифних ставок і окладів відбулось у періоді, протягом якого за працівником зберігався середній заробіток, цей заробіток нараховують тільки за дні збереження середньої заробітної плати з дня підвищення тарифних ставок (окладів).

Джерело: Лист Мінсоцполітики від 18.06.2018 № 1056/0/101-18

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплати педпрацівникам у 2024 році

Які доплати встановлені педагогам в 2024 році – з’ясуємо з експертом. Розміри, порядок та умови встановлення підвищень посадових окладів і доплат педпрацівникам у державних та комунальних закладах освіти – у матеріалі.
31979

Доплати бюджетникам – 2024

Посадові оклади в бюджетних установах нині не великі. Однак збільшити заробіток працівників дають змогу інші виплати, як-то доплати, надбавки, премії. Саме про стимулюючі доплати і надбавки в бюджетних установах 2024 поговоримо докладно.
28756

Е-лікарняний: інструкція для бухгалтера 2024

Що треба знати про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних – ці та інші пов’язані питання у даному огляді про електронні листки непрацездатності.
22409