Працівника призвали на військову службу: як скоригувати середній заробіток

610

Запитання

Працівника призвали на військову службу. Як правильно скоригувати його середній заробіток?

Відповідь

За працівниками, призваними на:

  • строкову військову службу,
  • військову службу за призовом осіб офіцерського складу,
  • військову службу за призовом під час мобілізації,
  • особливий період,
  • військову службу за контрактом, у т. ч. шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби,

до закінчення особливого періоду або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток (ст. 119 КЗпП).

Також таким працівникам виплачують грошове забезпечення коштами з Держбюджету за Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Середній заробіток, який зберігається за працівниками, не є заробітною платою, яку роботодавець виплачує за виконану роботу. Це виплати, які розраховуються за Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок). Середній заробіток не враховується до зарплати для забезпечення її мінімального рівня.

У разі підвищення тарифних ставок і посадових окладів відповідно до законодавства чи колективного договору, як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата за проміжок часу до підвищення коригується на коефіцієнт підвищення (п. 10 Порядку).

Щоб визначити коефіцієнт коригування, потрібно оклад працівника після підвищення поділити на оклад до підвищення.

Якщо підвищення тарифних ставок і окладів відбулось у періоді, протягом якого за працівником зберігався середній заробіток, цей заробіток нараховують тільки за дні збереження середньої заробітної плати з дня підвищення тарифних ставок (окладів).

Джерело: Лист Мінсоцполітики від 18.06.2018 № 1056/0/101-18

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
421982

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149349

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
236659

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14401

Як здійснити розрахунок заробітної плати старости: приклади

Староста — важлива посада в сучасних органах місцевого самоврядування. Як розрахувати зарплату старости. Який староста має посадовий оклад, доплати й надбавки, оздоровчі, матеріальну допомогу. Все закріплено на прикладі, що містить і бухгалтерські проведення
24188