Працівника призвали на військову службу: як скоригувати середній заробіток

393

Запитання

Працівника призвали на військову службу. Як правильно скоригувати його середній заробіток?

Відповідь

За працівниками, призваними на:

  • строкову військову службу,
  • військову службу за призовом осіб офіцерського складу,
  • військову службу за призовом під час мобілізації,
  • особливий період,
  • військову службу за контрактом, у т. ч. шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби,

до закінчення особливого періоду або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток (ст. 119 КЗпП).

Також таким працівникам виплачують грошове забезпечення коштами з Держбюджету за Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Середній заробіток, який зберігається за працівниками, не є заробітною платою, яку роботодавець виплачує за виконану роботу. Це виплати, які розраховуються за Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок). Середній заробіток не враховується до зарплати для забезпечення її мінімального рівня.

У разі підвищення тарифних ставок і посадових окладів відповідно до законодавства чи колективного договору, як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата за проміжок часу до підвищення коригується на коефіцієнт підвищення (п. 10 Порядку).

Щоб визначити коефіцієнт коригування, потрібно оклад працівника після підвищення поділити на оклад до підвищення.

Якщо підвищення тарифних ставок і окладів відбулось у періоді, протягом якого за працівником зберігався середній заробіток, цей заробіток нараховують тільки за дні збереження середньої заробітної плати з дня підвищення тарифних ставок (окладів).

Джерело: Лист Мінсоцполітики від 18.06.2018 № 1056/0/101-18

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
237452

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
153064

Індексація зарплати 2024

У 2024 році відновлена індексація зарплати. Які правила для нарахування індексації у 2024 році, як індексувати зарплату протягом 2024 року, якщо оклад змінюється та якщо не змінювався – дивиться приклади та пояснення від експерта.
47059

Зарплата працівників вищої освіти 2024

Зарплата викладачів 2024: тарифна сітка на 2024 рік з окладами працівників освіти ➤ інші схеми посадових окладів викладачів ➤ доплати і надбавки ➤ погодинна оплата праці працівників вищої освіти➤ приклади нарахування зарплати викладачам
243634

Оплата електронного лікарняного в бюджетній установі: алгоритм

Розглянемо, як здійснюється оплата е-лікарняного за рахунок роботодавця і які основні моменти потрібно врахувати бухгалтеру, якщо оплата лікарняного здійснюється в межах перших 5 днів тимчасової непрацездатності.
12929