Як утримувати податки з винагороди за ЦПД

697

Запитання

Як утримувати ПДФО і військовий збір із винагороди за цивільно-правовим договором?

Відповідь

Перед виплатою фізичній особі винагороди, як передбачає цивільно-правовий договір 2018 року, з її суми утримуємо суму ПДФО і військовий збір за ставками 18% і 1,5% відповідно. Базою оподаткування є нарахована сума винагороди. Утримуючи ПДФО і військовий збір, податкову соціальну пільгу не застосовуємо.

Якщо фізична особа надає установі копію документа, який підтверджує її державну реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності, ПДФО і військовий збір не утримуємо. Договір цивільно-правового характеру теж може передбачати таку норму. Але у разі визнання виконання робіт чи надання послуг трудовими відносинами, установа щодо такої фізичної особи вважатиметься податковим агентом.

За невчасне утримання ПДФО і військового збору з нарахованого доходу установа нестиме відповідальність.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34379

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
13015

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6700

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
111413

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22398