Право працівника на відпустку на новому місці роботи

397

Запитання

Працівника установи прийняли на роботу за переведенням. На попередньому місці роботи він отримав компенсацію за невикористану відпустку. Чи має він право на щорічну основну відпустку, відпрацювавши місяць з дня укладення трудового договору?

Відповідь

Ні, не має. І от чому.

Щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного строку безперервної роботи у перший рік надають працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи повністю або частково щорічну основну відпустку і не одержали за неї грошової компенсації (ч. 7 ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).


Також працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи щорічну основну і додаткову відпустки повністю або частково і одержали за них грошову компенсацію, за їхнім бажанням обов’язково надають відпустку без збереження заробітної плати тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи до настання шестимісячного строку безперервної роботи (п. 16 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки).

Право працівника на щорічну основну і додаткову відпустку повної тривалості в перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи в установі.

Отже, якщо працівник отримав компенсацію за невикористану відпустку за попереднім місцем роботи, то права на щорічну основну відпустку на новому місці роботи після місячного строку він не має. Водночас працівник має право за бажанням піти у відпустку без збереження заробітної плати тривалістю до 24 календарних днів.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321988

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
79876

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
46448