Право працівника на відпустку на новому місці роботи

543

Запитання

Працівника установи прийняли на роботу за переведенням. На попередньому місці роботи він отримав компенсацію за невикористану відпустку. Чи має він право на щорічну основну відпустку, відпрацювавши місяць з дня укладення трудового договору?

Відповідь

Ні, не має. І от чому.

Щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного строку безперервної роботи у перший рік надають працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи повністю або частково щорічну основну відпустку і не одержали за неї грошової компенсації (ч. 7 ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).


Також працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи щорічну основну і додаткову відпустки повністю або частково і одержали за них грошову компенсацію, за їхнім бажанням обов’язково надають відпустку без збереження заробітної плати тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи до настання шестимісячного строку безперервної роботи (п. 16 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки).

Право працівника на щорічну основну і додаткову відпустку повної тривалості в перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи в установі.

Отже, якщо працівник отримав компенсацію за невикористану відпустку за попереднім місцем роботи, то права на щорічну основну відпустку на новому місці роботи після місячного строку він не має. Водночас працівник має право за бажанням піти у відпустку без збереження заробітної плати тривалістю до 24 календарних днів.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
373940

Приклад відпустки за власний рахунок у Додатку Д1 Податкового розрахунку

У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
111035

Е-лікарняний – як оплатити під час відпустки

Наразі діють дві форми паперовий та електронний лікарняний. Як діяти роботодавцеві, якщо під час відпустки працівник захворів або має піти у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами?
9576