Компенсація за невикористану «чорнобильську» відпустку: чи виплачувати

301

Запитання

Чи виплачувати при звільненні компенсацію за невикористану «чорнобильську» відпустку?

Відповідь

Ні. Додаткову відпустку зі збереженням заробітної плати (ст. 20, 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII) надають не за роботу, а за шкоду від Чорнобильської катастрофи — постраждалим І та ІІ категорій. Тому цю відпустку не можна віднести до щорічних додаткових відпусток (ст. 76 КЗпП, ст. 7, 8 Закону № 504).


На чорнобильську відпустку не поширюються гарантії, передбачені Законом № 504, тож компенсація за невикористану відпустку при звільненні не виплачується.

Якщо працівник-чорнобилець звільняється і цьогоріч не використав чорнобильську відпустку:
  • не виплачуйте компенсацію;
  • видайте працівнику довідку про те, що він не використав відпустку;
  • порадьте працівнику надати довідку при працевлаштуванні на наступне місце роботи.
Роботодавець повідомить установу з питань соціального захисту населення про прийняття чорнобильця та зможе надати таку відпустку до кінця календарного року.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86358

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9714