Отримуєте роялті: за яким кодом класифікації доходів бюджету вести його аналітичний облік

1057

Запитання

Бюджетна установа отримує роялті від іноземних видавців друкованих видань та наукових установ. Ці видавці надрукували наукові публікації згідно з договорами, які з ними уклала установа. За яким кодом класифікації доходів бюджету вести аналітичний облік доходу від роялті?

Відповідь

Обліковуйте цей вид доходу на субрахунку 7311 «Фінансові доходи розпорядників бюджетних коштів» (далі — субрахунок 7311) відповідно до Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі (далі — Порядок застосування Плану рахунків), затвердженого наказом Мінфіну від 29.12.2015 № 1219. До цього субрахунку відкрийте аналітичний рахунок за кодом класифікації доходів бюджету 25010400 «Надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна)» (далі — ККД 25010400).


Надходження коштів за роялті відображайте на аналітичному рахунку, відкритому за цим же кодом до субрахунку 2313 «Реєстраційні рахунки» (Порядок застосування Плану рахунків). Утім, зафіксуйте обраний спосіб обліку цього доходу у своєму Положенні про облікову політику. Поясніть це превалюванням сутності операції над формою отриманого доходу.

Так склалось, що бюджетна класифікація власних надходжень бюджетних установ не співпадає із класифікацією доходів за Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку в державному секторі 124 «Доходи», затвердженим наказом Мінфіну від 24.12.2010 № 1629 (далі — Стандарт 124).

Стандарт 124 уключає роялті до складу фінансових доходів. Але за своєю сутністю операції з отримання цього виду доходу є реалізацією нематеріального активу, що є майном установи. І ви обліковуєте це майно на субрахунку 1211 «Авторське та суміжні з ним права» відповідно до Порядку застосування Плану рахунків. А реалізуєте означений нематеріальний актив іноземним видавцям друкованих видань та науковим установам, передаючи їм згідно з договорами, укладеними між вами та ними, право друкувати ваші наукові публікації в обмін на винагороду у формі роялті.

Тож обліковуйте роялті на субрахунку 7311 та передбачайте у своєму кошторисі власні надходження за ККД 25010400. А у розрахунку до нього зазначайте, що ви плануєте отримати дохід у формі роялті від реалізації такого нематеріального активу, як «Авторське та суміжні з ним права».

безплатний вебінар про перевірки ревізорів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Списання кредиторської заборгованості бюджетних установ

Кредиторська заборгованість – не завжди показник прогалин у діяльності установи. Інколи складається так, що віддавати борг просто нікому й він продовжує «висіти» на балансі. Як правильно провести списання кредиторської заборгованості? Відповідаємо.
15292

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
328518