Працівник після відпустки відпрацював неповний місяць — яка база для ЄСВ

413

Запитання

Як визначити базу для нарахування ЄСВ найманому працівнику, який після відпустки відпрацював неповний календарний місяць та отримав зарплату меншу мінімальної?

Відповідь

Громадяни України, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також за трудовим договором у фізичної особи, мають право на відпустки (ст. 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі – Закон № 504)

Існують такі види відпусток: щорічні, додаткова відпустка у зв’язку з навчанням, творча, соціальні відпустки (декрет, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у зв’язку з усиновленням, додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи), відпустка без збереження заробітної плати (ст. 4 Закону № 504).

Відповідно до частини п’ятої статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08 липня 2010 року № 2464-VI зі змінами та доповненнями (далі — Закон № 2464) ЄСВ для платників, зазначених у статті 4 Закону № 2464, встановлюють у розмірі 22% до визначеної статтею 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄСВ.

Якщо база нарахування ЄСВ не більша ніж мінімальна заробітна плата в місяці, за який отримано дохід, сума ЄСВ дорівнює добутку мінімальної зарплати та ставки ЄСВ.

Умовою застосування цієї норми є перебування працівника у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця, які передбачені правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності за законодавством (п. 9 розд. ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449).

Відпускні належать до того місяця, за який вони нараховані. Якщо після виходу з відпустки загальна сума нарахованої зарплати та оплати частини відпустки, яка припадає на поточний місяць, не перевищує мінімальної зарплати в місяці, за який нараховується заробітна плата, ЄСВ за цей місяць дорівнює добутку розміру мінімальної заробітної плати та ставки ЄСВ.

Отже, працівникам, які після виходу з будь-якої відпустки (крім відпустки без збереження зарплати) відпрацювали неповний місяць, у якому загальна сума доходу не перевищує мінімальної заробітної плати, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки ЄСВ — 22%.

ЗІР, категорія 301.04.01

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
686

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3100

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86655

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10158