Чи можна надати відпустку, якщо строк трудового договору закінчився

377

Запитання

Працівника прийняли на роботу за строковим трудовим договором. Чи може такий працівник піти у відпустку, якщо час закінчення відпустки перевищить строк трудового договору?

Відповідь

Так, працівник може піти у відпустку. Пояснимо чому.

Права працівників, які уклали строкові трудові договори, загалом не відрізняються від прав працівників, які уклали трудові договори на невизначений строк.

Особливістю є те, що працівника звільняють з роботи після закінчення строку, обумовленого договором.

Такого працівника звільняють без заяви на звільнення та попереднього повідомлення про вивільнення у зв’язку з закінченням строку трудового договору на підставі наказу керівника установи.

Днем звільнення в наказі зазначають останній день дії строкового трудового договору або останній день відпустки, якщо її надавали за статтею 3 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки), тобто з наступним звільненням.

Зауважимо, що за бажанням працівника у разі його звільнення (крім звільнення за порушення трудової дисципліни) йому надають невикористану відпустку з наступним звільненням. Якщо працівник звільняється через закінчення строку трудового договору, за його бажанням невикористану відпустку можна надавати й тоді, коли час відпустки повністю або частково перевищує строк трудового договору (ч. 2 ст. 3 Закону про відпустки). У такій ситуації чинність трудового договору продовжують до закінчення відпустки.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
708

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3133

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86867