Працівник їде у відрядження після роботи. Чи виплачувати добові?

2111

Запитання

Працівник бюджетної установи за наказом керівника виїхав у відрядження увечері, після закінчення робочого дня. Із відрядження він повернувся зранку й одразу вийшов на роботу. Чи має бухгалтер виплачувати працівнику добові за дні виїзду та повернення із відрядження, якщо в ці дні він був на роботі?

Відповідь

Так, має. Пояснимо чому.

Поїздка працівника за розпорядженням керівника на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем постійної роботи є службовим відрядженням (п. 1 розд. I Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59; далі — Інструкція № 59).

Оплата відряджень в бюджетних установах і відшкодування витрат у зв’язку зі службовими відрядженнями — обов’язок роботодавця (ст. 121 Кодексу законів про працю України).

Тому працівникам, яких направляють у відрядження, виплачують, зокрема:

Зауважимо:

добові витрати не потребують документального підтвердження. Їх установа виплачує працівникові за кожний день (включаючи день вибуття та день прибуття) відрядження в межах України, враховуючи вихідні, святкові й неробочі дні та час перебування в дорозі (разом з вимушеними зупинками).

На сьогодні сума добових на відрядження в межах України становить 60 грн за добу.

Кількість днів відрядження для виплати добових визначайте з урахуванням дня вибуття у відрядження і дня прибуття до місця постійної роботи, що їх зараховують як два дні. Ці дні керівник вказує в наказі.

Працівник їде у відрядження після роботи. Чи виплачувати добові?Наказ про відрядження ЗРАЗОК 2019

День вибуття у відрядження — день відправлення поїзда, літака, автобуса або іншого транспортного засобу з місця постійної роботи працівника, якого направили у відрядження (п. 7 розд. I Інструкції № 59).

У разі відправлення транспорту до 24-ї години включно днем вибуття у відрядження вважається поточна доба, а з 0 години і пізніше — наступна доба.

Отже, працівнику, який ввечері вибув у відрядження, або зранку повернувся з нього, за ці дні установа має виплатити добові у сумі 60 грн.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131830

Відрядження на службовому автомобілі – наказ

Під час відрядження працівника нерідко постає транспортне питання. Один із варіантів його вирішення – використати службовий автомобіль. Яким має бути наказ про відрядження у такому випадку?
30487

Добові на відрядження 2024: як виплачувати та обліковувати

Відрядження працівників в одних установах є буденністю, а в інших – трапляються нечасто. Здебільшого відрядження відбуваються в межах України, але й можуть бути за кордон. Відрядженим працівникам відшкодовують витрати за час поїздки та виплачують добові на відрядження. Як визначається розмір добових, які саме витрати та в якому розмірі слід відшкодовувати – дізнаєтеся з цього огляду.
39349

Авансовий звіт на відрядження: проведення

Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження – продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
62684