Як нарахувати ЄСВ, якщо тривалість роботи за ЦПД перевищує календарний місяць

263

Запитання

Як визначити базу нарахування ЄСВ з доходів осіб за роботу, яку вони виконували більше календарного місяця?

Відповідь

База нарахування ЄСВ — це сума, яка дорівнює доходу за результатами роботи, поділеному на кількість місяців, за які він нарахований.

Якщо акт виконаних робіт (наданих послуг) відображає період, приміром, «з 20 серпня по 20 вересня», то суму винагороди, яку передбачає цивільно-правовий договір, потрібно пропорційно розподілити на 2 місяці.

Такий порядок розрахунку бази нарахування ЄСВ передбачений частиною 2 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI.

За інформацією ДФС у Запорізькій області

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
24526

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
43684

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Мінекономіки опублікувало Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2024 році. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
12456

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
514