Неправомірно застосували ПСП: як інформуватимуть роботодавця

334

Запитання

Як роботодавців інформуватимуть про порушення застосування податкової соціальної пільги?

Відповідь

Порядок інформування роботодавців платника податку про наявність порушень застосування податкової соціальної пільги, позбавлення платника податку або відновлення його права на податкову соціальну пільгу затверджений наказом Мінфіну від 19.05.2017 № 514.

Якщо під час аналізу податкової звітності податківці виявлять, що працівник неправомірно застосував податкову пільгу, а також якщо його позбавили права на ПСП або відновили це право, вони повідомляють про це роботодавця.

Крім того, податківці складають Повідомлення про наявність порушень застосування податкової соціальної пільги, позбавлення платника податку або відновлення його права на податкову соціальну пільгу, якщо працівник:

  • отримував ПСП більше ніж за одним місцем нарахування (виплати) доходу;
  • ПСП застосовували до доходів, до яких за пунктом 169.2.3 ПК її не можна застосовувати.

Повідомлення про порушення вважається врученим роботодавцю, якщо його передали посадовій особі під підпис або надіслали листом з повідомленням про вручення.

За інформацією ГУ ДФС у Запорізькій області

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
24500

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
43656

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Мінекономіки опублікувало Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2024 році. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
12447

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
507