Чи є строк давності у невикористаних за минулі роки відпусток

1092

Запитання

Чи мають право працівники на щорічну відпустку за минулий рік або за кілька попередніх років?

Відповідь

За Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон № 504):

  • щорічні відпустки поділяють на основну та додаткові (стаття 4 Закону);
  • основна та додаткові відпустки працівникові надають з таким розрахунком, щоб він їх використав до закінчення робочого року;
  • черговість відпусток визначають графіками, які затверджує власник або уповноважений ним орган за погодженням з профспілкою чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом;
  • коли складають графіки, ураховують інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку;
  • графік відпусток доводять до відома всіх працівників (ст. 10 Закону № 504).

Частина 4 статті 11 Закону № 504 забороняє установам не надавати:

  • щорічну відпустку повної тривалості працівникам протягом двох років підряд;
  • щорічну відпустку повної тривалості протягом робочого року особам віком до 18 років та працівникам, які мають право на додаткові відпустки за шкідливі і важкі умови чи за особливий характер праці.

Терміну давності, після якого працівник втрачає право на щорічну відпустку, законодавство не передбачає.

Тож якщо працівник не скористався правом на щорічну відпустку за минулий рік або за кілька попередніх років, він має право використати її. У разі звільнення (незалежно від підстав) установа має виплатити компенсацію за всі невикористані дні відпустки (ст. 24 Закону № 504).

За інформацією Управління держпраці у Полтавській області

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14178

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9847

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978