Одинока мати з дитиною до 14 років: чи можна звільнити

289

Запитання

Коли роботодавець з власної ініціативи може звільнити працівницю, яка є одинокою матір’ю та виховує дітей до 14 років?

Відповідь

Якщо працівниця порушує трудову дисципліну, не звільняйте її, а застосуйте до неї дисциплінарне стягнення.

Роботодавець не має права з власної ініціативи звільнити:

  • вагітну жінку;
  • жінку, яка виховує дитину віком до 3 чи 6 років (ст. 179 КЗпП);
  • одиноку матір, яка виховує дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю.

Звільнити таких працівниць можете за умови їх обов’язкового працевлаштування, якщо:

  • закінчився строк трудового договору;
  • установа ліквідується (ст. 184 КЗпП).

Якщо звільняєте працівниць за цих підстав, зберігайте за ними середній заробіток на період, протягом якого їх працевлаштовуєте, але не більше трьох місяців.

Якщо розриваєте трудові відносини з працівницею за її власним бажанням або за угодою сторін, звільняйте таку працівницю за загальними правилами (ст. 36, ст. 38 КЗпП).

За інформацією ГУ Держпраці у Львівській області

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14176

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
60397