Які виплати включати, коли обчислюєте мінімальну зарплату

484

Запитання

Які виплати включати до розрахунку мінімальної зарплати, а які — ні?

Відповідь

Заробітна плата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу (ст. 1 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР, далі — Закон № 108).

Якщо працівник повністю виконав місячну/годинну норму праці, нараховуйте йому заробітну плату не нижчу за мінімальну заробітну плату (ст. 31 Закону № 108).

Коли обчислюєте розмір заробітної плати працівника, щоб забезпечити її мінімальний розмір, не враховуйте доплати за:

Також не враховуйте премії, які надаєте працівнику до святкових і ювілейних дат (ч. 2 ст. 31 Закону № 108). Виплачуйте їх понад розмір мінімальної зарплати.

Утім, враховуйте до мінімальної заробітної плати інші виплати, які не визначає частина 2 статті 31 Закону № 108, а саме:

1) доплати за:

2) надбавки за:

  • класність;
  • почесне звання;
  • високі досягнення у праці;
  • вислугу років.

Також, враховуйте до заробітної плати при забезпеченні її мінімального розміру всі види премій, крім премій до святкових і ювілейних дат, індексацію тощо.

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263139

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71978

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132234

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15574