Як та кому оплачувати роботу в нічний час

438

Запитання

У якому розмірі оплачувати роботу у нічний час окремим працівникам бюджетної сфери?

Відповідь

Нічний час — це час з 22:00 до 06:00 год. (ст. 54 КЗпП).

Якщо графік виходу на роботу/графік змінності працівників передбачає роботу в нічний час, її тривалість включайте до тривалості роботи/зміни працівника.

Працівникам, які працюють в таких умовах, виплачуйте доплату за роботу в нічний час. Таку доплату нараховуйте за години, які працівник фактично відпрацював у нічний час.

Розмір доплати:

  • має установлювати генеральна, галузева/регіональна угода та колективний договір;
  • не може бути нижчим за 20 % тарифної ставки/окладу за кожну годину роботи в нічний час (ст. 108 КЗпП).

Якщо встановили розмір доплати у меншому розмірі чи не встановили взагалі, Держпраці накладе штраф у розмірі 10 мінімальних зарплат за кожного працівника, якому не надаєте виплати, що йому належать (ч. 4 ст. 265 КЗпП).

Коли розмір оплати праці встановлює Генеральна угода, розмір доплати за роботу в нічний час становить 35% годинної тарифної ставки/посадового окладу за кожну годину роботи в цей час.

Деяким працівникам бюджетної сфери доплата за роботу в нічний час за кожну годину роботи складає:

  • до 40 % посадового окладу/ставки зарплати, якщо законодавство не встановлює більший розмір — працівникам з оплатою за ЄТС (п.п. «б» п.п. 3 п. 3 постанови «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», затвердженої КМУ від 30.08.2002 № 1298).
  • 40% посадового окладу/ставки зарплати — працівникам, які працюють у закладах освіти (п.п. «б» п.п. 3 п. 4 наказу «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» який МОН видав від 26.09.2005 № 557);
  • 35% годинної тарифної ставки/посадового окладу за кожну годину роботи в нічний час — працівникам закладів охорони здоров’я, у т. ч. водіям санітарних автомобілів, які є в штаті автотранспортних підприємств та інших організацій, яких залучають до роботи в нічний час;
  • 50% годинної тарифної ставки/посадового окладу — працівникам, які надають екстрену, швидку та невідкладну меддопомогу, зокрема, водіям санітарних автомобілів швидкої, невідкладної медичної допомоги, у штаті автотранспортних підприємств та інших організацій, а також тим, хто працює у відділеннях/палатах анестезіології та інтенсивної терапії для новонароджених дітей, у пологових/акушерських відділеннях (пп. 3.2.1 та 3.2.2. Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджені спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519).

Доплату за роботу у нічний час проводьте за підсумками кожного місяця незалежно від облікового періоду.

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71449

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131810

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13892

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347711