Як та кому оплачувати роботу в нічний час

564

Запитання

У якому розмірі оплачувати роботу у нічний час окремим працівникам бюджетної сфери?

Відповідь

Нічний час — це час з 22:00 до 06:00 год. (ст. 54 КЗпП).

Якщо графік виходу на роботу/графік змінності працівників передбачає роботу в нічний час, її тривалість включайте до тривалості роботи/зміни працівника.

Працівникам, які працюють в таких умовах, виплачуйте доплату за роботу в нічний час. Таку доплату нараховуйте за години, які працівник фактично відпрацював у нічний час.

Розмір доплати:

  • має установлювати генеральна, галузева/регіональна угода та колективний договір;
  • не може бути нижчим за 20 % тарифної ставки/окладу за кожну годину роботи в нічний час (ст. 108 КЗпП).

Якщо встановили розмір доплати у меншому розмірі чи не встановили взагалі, Держпраці накладе штраф у розмірі 10 мінімальних зарплат за кожного працівника, якому не надаєте виплати, що йому належать (ч. 4 ст. 265 КЗпП).

Коли розмір оплати праці встановлює Генеральна угода, розмір доплати за роботу в нічний час становить 35% годинної тарифної ставки/посадового окладу за кожну годину роботи в цей час.

Деяким працівникам бюджетної сфери доплата за роботу в нічний час за кожну годину роботи складає:

  • до 40 % посадового окладу/ставки зарплати, якщо законодавство не встановлює більший розмір — працівникам з оплатою за ЄТС (п.п. «б» п.п. 3 п. 3 постанови «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», затвердженої КМУ від 30.08.2002 № 1298).
  • 40% посадового окладу/ставки зарплати — працівникам, які працюють у закладах освіти (п.п. «б» п.п. 3 п. 4 наказу «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» який МОН видав від 26.09.2005 № 557);
  • 35% годинної тарифної ставки/посадового окладу за кожну годину роботи в нічний час — працівникам закладів охорони здоров’я, у т. ч. водіям санітарних автомобілів, які є в штаті автотранспортних підприємств та інших організацій, яких залучають до роботи в нічний час;
  • 50% годинної тарифної ставки/посадового окладу — працівникам, які надають екстрену, швидку та невідкладну меддопомогу, зокрема, водіям санітарних автомобілів швидкої, невідкладної медичної допомоги, у штаті автотранспортних підприємств та інших організацій, а також тим, хто працює у відділеннях/палатах анестезіології та інтенсивної терапії для новонароджених дітей, у пологових/акушерських відділеннях (пп. 3.2.1 та 3.2.2. Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджені спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519).

Доплату за роботу у нічний час проводьте за підсумками кожного місяця незалежно від облікового періоду.

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Лікарняні: нарахування та оплата

У статті – усе, що треба бухгалтеру для розрахунку та нарахування лікарняних: розрахунковий період та приклади обчислення суми лікарняних, граничні розміри, оподаткування та відображення лікарняних у звітності.
267756

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. У статті - готові зразки наказів про відрядження або про його припинення.
166829

Заява-розрахунок на виплату лікарняних: зразок

У статті актуальний бланк і зразок заяви-розрахунку на отримання лікарняних від ПФУ. Скористайтеся алгоритмом заповнення, щоб подати заяву-розрахунок лікарняних без помилок.
111915

Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам

Сплатив? Відзвітуй! Це правило стосується будь-якого фінансування від держави, і ПФУ не виняток. У статті підкажемо, як заповнювати та подавати Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам.
53573