У працівника заборгованість за договором позики: чи можна утримати із зарплати

394

Запитання

Чи може роботодавець утримати із заробітної плати працівника заборгованість за договором про надання безпроцентної позики?

Відповідь

Фахівці Держпраці роз’яснили, що роботодавець:

Тож якщо роботодавець утримає із заробітної плати працівника кошти на підставі договору позики, він порушить статтю 116 КЗпП. Штраф за таке порушення передбачає стаття 265 КЗпП.

Справу за подібною ситуацією розглянув Черкаський окружний адміністративний суд та 22.03.2019 ухвалив рішення № 580/174/19, яким визнав висновок Держпраці правильним.

Зокрема, суд зазначив, що чинне законодавство не передбачає права роботодавця не виплачувати працівнику в день його звільнення всіх належних сум через заборгованість перед роботодавцем. Роботодавець може так вчинити тільки якщо працівник використав відпустку наперед.

За інформацією Управління Держпраці у Черкаській області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86595

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10104