Відпустка та матеріалка до неї: два накази чи один

2707

Запитання

До бухгалтерії установи надійшло два накази від кадрової служби: один на відпустку працівнику, другий — на матеріалку. Чи можна спростити процедуру та в наказі про відпустку вказати про матеріальну допомогу на оздоровлення?

Відповідь

Ні, не можна. Оформлюйте надання щорічних відпусток та матеріальної допомоги на оздоровлення окремими наказами.

Рішення про надання щорічної відпустки і матеріальної допомоги оформлюють наказами роботодавця. Інформація, яку містять ці накази, має різну соціальну значущість. Тому Перелік типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженим наказом Мін’юсту від 12.04.2012 № 578/5 (далі — Перелік), встановлює різні строки зберігання для цих наказів:

  • накази про надання матеріальної допомоги зберігають 75 років (ст. 16-б Переліку);
  • накази про надання щорічних відпусток зберігають 5 років (Прим. ст. 16-б Переліку).

Зразок наказу про надання матеріальної допомоги

Правила діловодства не дозволяють зводити в одному розпорядчому документі управлінські рішення, інформація про які має різні строки зберігання.

Типова форма № П-3 «Наказ про надання відпустки», затверджена наказом Держкомстату від 05.12.2008 № 489 (далі — форма № П-3), передбачає відмітку про надання матеріальної допомоги на оздоровлення. Накази, що оформлюють за формами, відмінними від типових, мають містити всі реквізити, визначені типовою формою. Отже, наказ про надання матеріальної допомоги на оздоровлення оформлюйте окремо, а в наказі про щорічну відпустку (як за формою № П-3, так і за формою, відмінною від типової) зробіть відмітку про надання матеріальної допомоги на оздоровлення, пошліться на дату і номер наказу про надання матеріальної допомоги на оздоровлення.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
240844

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
235980

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
44230

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
63163