Враховуємо обмеження тривалості щорічних відпусток

332

Запитання

Учитель загальноосвітнього навчального закладу використав щорічну відпустку тривалістю 56 календарних днів. Іще він має право на додаткову відпустку працівникам, які мають дітей, тривалістю 10 днів. Чи можна надати такому працівнику протягом року додаткову відпустку, якщо існує обмеження: щорічна основна та додаткова відпустки максимально можуть тривати 59 календарних днів?

Відповідь

Право на відпустки мають громадяни, які перебувають у трудових відносинах з установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності (ч. 1 ст. 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки). Керівник установи забезпечує таке право, коли надає працівнику відпустку визначеної тривалості та зберігає на її період місце роботи (посаду), заробітну плату (допомогу) у випадках, які передбачає Закон про відпустки.

Калькулятор днів щорічної відпустки

Тривалість відпусток, незалежно від режимів та графіків роботи, розраховують у календарних днях (ст. 5 Закону про відпустки). Як установлює частина третя статті 10 Закону про відпустки, загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів.

Щорічна основна відпустка учителя становить 56 календарних днів відповідно до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 № 346.

Але додаткові відпустки працівникам, які мають дітей, відповідно до частини сьомої статті 20 Закону про відпустки надають понад щорічні основні та додаткові відпустки (ст. 6, 7 і 8 Закону про відпустки), а також понад щорічні відпустки, які встановлюють інші закони та нормативно-правові акти. Їх можна переносити на інший період або продовжувати в порядку, який визначає стаття 11 Закону про відпустки.

Отже, 59 календарних днів — це обмеження для щорічних відпусток загальної тривалості. На додаткові відпустки працівникам, які мають дітей, воно не поширюється.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86354

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9692