Враховуємо обмеження тривалості щорічних відпусток

378

Запитання

Учитель загальноосвітнього навчального закладу використав щорічну відпустку тривалістю 56 календарних днів. Іще він має право на додаткову відпустку працівникам, які мають дітей, тривалістю 10 днів. Чи можна надати такому працівнику протягом року додаткову відпустку, якщо існує обмеження: щорічна основна та додаткова відпустки максимально можуть тривати 59 календарних днів?

Відповідь

Право на відпустки мають громадяни, які перебувають у трудових відносинах з установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності (ч. 1 ст. 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки). Керівник установи забезпечує таке право, коли надає працівнику відпустку визначеної тривалості та зберігає на її період місце роботи (посаду), заробітну плату (допомогу) у випадках, які передбачає Закон про відпустки.

Калькулятор днів щорічної відпустки

Тривалість відпусток, незалежно від режимів та графіків роботи, розраховують у календарних днях (ст. 5 Закону про відпустки). Як установлює частина третя статті 10 Закону про відпустки, загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів.

Щорічна основна відпустка учителя становить 56 календарних днів відповідно до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 № 346.

Але додаткові відпустки працівникам, які мають дітей, відповідно до частини сьомої статті 20 Закону про відпустки надають понад щорічні основні та додаткові відпустки (ст. 6, 7 і 8 Закону про відпустки), а також понад щорічні відпустки, які встановлюють інші закони та нормативно-правові акти. Їх можна переносити на інший період або продовжувати в порядку, який визначає стаття 11 Закону про відпустки.

Отже, 59 календарних днів — це обмеження для щорічних відпусток загальної тривалості. На додаткові відпустки працівникам, які мають дітей, воно не поширюється.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами 2024

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами належить до соціальних відпусток. Її надають працівниці, яка є вагітною або народила/усиновила немовля. Процедура надання цієї відпустки змінилась у листопаді 2023 року. Що має зробити вагітна працівниця аби отримати відпустку, як перенести початок відпустки, як її продовжити, оплатити, які дії має зробити роботодавець, а які працівниця розглянемо детальніше у публікації.
3812

Наказ про відкликання з відпустки

Відкликання з відпустки працівника – чи можна це зробити? Як скласти розпорядження про відкликання з відпустки, наказ? Роз’яснимо покроково.
54943

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
5422

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
4711