Несвоєчасно подали до ФСС заяву-розрахунок: які наслідки
Запитання
Установа подала до ФСС заяву-розрахунок не упродовж 5 днів після засідання комісії із соціального страхування, а пізніше. Чи оштрафують?
Відповідь
Ні, не оштрафують. Пояснимо чому.
Заяву-розрахунок ФСС профінансує тільки якщо установа її подала (ст. 34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).
Маєте подати її не пізніше ніж за 5 р. дн. з дати, коли комісія із соціального страхування вирішила оплатити листок непрацездатності (п. 2 «Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України», який правління ФСС затвердило постановою від 19.07.2018 № 12, далі — Порядок № 12).
Чи потрібно обмежувати оплату ковідного лікарняного розміром мінімальної зарплати?
Чинне законодавство передбачає, що ФСС зобов’язаний прийняти заяву-розрахунок, яку установа подала пізніше, та профінансувати її (п. 2, 4, 8 Порядку № 12). ФСС не може оштрафувати установу чи накласти адміністративний штраф на її посадових осіб, якщо заяву-розрахунок подали не в установлений строк — цього не передбачає законодавство.
Та якщо заяву-розрахунок подали несвоєчасно — несвоєчасно оплатите лікарняний, відповідно — порушите трудове законодавство. Тож можете наразитися на штраф від Держпраці. Працівник, якому не оплатили листок непрацездатності або оплатили його несвоєчасно, може подати позов до суду.
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.