Несвоєчасно подали до ФСС заяву-розрахунок: які наслідки

8674

Запитання

Установа подала до ФСС заяву-розрахунок не упродовж 5 днів після засідання комісії із соціального страхування, а пізніше. Чи оштрафують?

Відповідь

Ні, не оштрафують. Пояснимо чому.

Заяву-розрахунок ФСС профінансує тільки якщо установа її подала (ст. 34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).

Маєте подати її не пізніше ніж за 5 р. дн. з дати, коли комісія із соціального страхування вирішила оплатити листок непрацездатності (п. 2 «Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України», який правління ФСС затвердило постановою від 19.07.2018 № 12, далі — Порядок № 12).

Несвоєчасно подали до ФСС заяву-розрахунок: які наслідки

Чи потрібно обмежувати оплату ковідного лікарняного розміром мінімальної зарплати?

Чинне законодавство передбачає, що ФСС зобов’язаний прийняти заяву-розрахунок, яку установа подала пізніше, та профінансувати її (п. 2, 4, 8 Порядку № 12). ФСС не може оштрафувати установу чи накласти адміністративний штраф на її посадових осіб, якщо заяву-розрахунок подали не в установлений строк — цього не передбачає законодавство.

Та якщо заяву-розрахунок подали несвоєчасно — несвоєчасно оплатите лікарняний, відповідно — порушите трудове законодавство. Тож можете наразитися на штраф від Держпраці. Працівник, якому не оплатили листок непрацездатності або оплатили його несвоєчасно, може подати позов до суду.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Листок непрацездатності 2025: новації та алгоритм роботи

У статті розглянули порядок оформлення листка непрацездатності у 2025 році: хто має право на отримання, як правильно заповнити бланк, які дані необхідні для електронного та паперового варіантів. Скористайтеся актуальним бланком листка непрацездатності та зразком заповнення, щоб пришвидшити оплату лікарняних.
86427

Довідка ОК-7 для оплати лікарняного: що це, де взяти і коли потрібна

Довідка ОК-7 — це офіційне підтвердження страхового стажу працівника. Вона необхідна, зокрема, для оплати лікарняного. У статті пояснимо, як отримати довідку з Пенсійного фонду, що містить форма ОК-7, коли та для чого її використовують.
102088

Електронний лікарняний: інструкції для бухгалтера

Виокремили найважливіше про електронний лікарняний для бухгалтерів. Про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних поговоримо у статті
45659

Лікарняні: нарахування та оплата

У статті — усе, що треба бухгалтеру для розрахунку та нарахування лікарняних: розрахунковий період та приклади обчислення суми лікарняних, граничні розміри, оподаткування та відображення лікарняних у звітності
449036

Заява-розрахунок на виплату лікарняних: зразок

У статті актуальний бланк і зразок заяви-розрахунку на отримання лікарняних від ПФУ. Скористайтеся алгоритмом заповнення, щоб подати заяву-розрахунок лікарняних без помилок.
121183