Несвоєчасно подали до ФСС заяву-розрахунок: які наслідки

7454

Запитання

Установа подала до ФСС заяву-розрахунок не упродовж 5 днів після засідання комісії із соціального страхування, а пізніше. Чи оштрафують?

Відповідь

Ні, не оштрафують. Пояснимо чому.

Заяву-розрахунок ФСС профінансує тільки якщо установа її подала (ст. 34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).

Маєте подати її не пізніше ніж за 5 р. дн. з дати, коли комісія із соціального страхування вирішила оплатити листок непрацездатності (п. 2 «Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України», який правління ФСС затвердило постановою від 19.07.2018 № 12, далі — Порядок № 12).

Несвоєчасно подали до ФСС заяву-розрахунок: які наслідки

Чи потрібно обмежувати оплату ковідного лікарняного розміром мінімальної зарплати?

Чинне законодавство передбачає, що ФСС зобов’язаний прийняти заяву-розрахунок, яку установа подала пізніше, та профінансувати її (п. 2, 4, 8 Порядку № 12). ФСС не може оштрафувати установу чи накласти адміністративний штраф на її посадових осіб, якщо заяву-розрахунок подали не в установлений строк — цього не передбачає законодавство.

Та якщо заяву-розрахунок подали несвоєчасно — несвоєчасно оплатите лікарняний, відповідно — порушите трудове законодавство. Тож можете наразитися на штраф від Держпраці. Працівник, якому не оплатили листок непрацездатності або оплатили його несвоєчасно, може подати позов до суду.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
237455

Оплата електронного лікарняного в бюджетній установі: алгоритм

Розглянемо, як здійснюється оплата е-лікарняного за рахунок роботодавця і які основні моменти потрібно врахувати бухгалтеру, якщо оплата лікарняного здійснюється в межах перших 5 днів тимчасової непрацездатності.
12933

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
22057

Листок непрацездатності – порядок заповнення та зразок

Листок непрацездатності: ➤ лист непрацездатності – бланк ➤ лист непрацездатності – зразок заповнення ➤ інструкція заповнення ➤ листок непрацездатності – зміни 2024 року ➤ як правильно оплатити лікарняний за листком непрацездатності.
65359