Чи може посадовець місцевого самоврядування очолювати неприбуткову організацію

5264

Запитання

Голову правління ОСББ обрали заступником міського голови. Чи обов’язково звільнятися з ОСББ, адже це — неприбуткова організація, очільник якої не отримує зарплату?

Відповідь

Голова правління ОСББ не може виконувати свої посадові обов’язки безоплатно. Посадова особа місцевого самоврядування не може одночасно бути головою правління ОСББ.

Заступник міського голови є посадовою особою місцевого самоврядування (ст. 10 Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III).

Якщо Конституція або закони України не передбачають іншого, посадовим особам місцевого самоврядування заборонено:
  • займатися іншою оплачуваною діяльністю — крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту;
  • займатися підприємницькою діяльністю;
  • входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку — крім випадків, коли особи здійснюють функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі чи територіальній громаді, та представляють інтереси держави чи територіальної громади в раді (спостережній раді), ревізійній комісії господарської організації (ч. 1 ст. 25 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII; далі — Закон № 1700).
Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) — юридична особа, яку створили відповідно до закону (ч. 6 ст. 4 Закону «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 № 2866-III; далі — Закон № 2866).

ОСББ є неприбутковою організацією і не має на меті одержувати прибуток для розподілу між співвласниками (ч. 7 ст. 4 Закону № 2866). Тому в цій ситуації не діє заборона входити до складу правління організації, передбачена Законом № 1700.

Однак за обрання правління ОСББ загальні збори визначають розмір матеріального та іншого заохочення голови та членів правління ОСББ (абз. 9 ч. 9 ст. 10 Закону № 2866).

До того ж голова правління здійснює повноваження з ознаками трудових функцій, зокрема:

Тому з головою правління укладають трудовий договір. А трудовий договір — це угода, за якою працівник зобов’язується виконувати визначену роботу, а роботодавець — виплачувати працівникові заробітну плату (ч. 1 ст. 21 КЗпП).

Отже, голова правління ОСББ, обраний заступником міського голови, має звільнитися з посади очільника ОСББ.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
72395

Додаткова відпустка посадовій особі ОМС за стаж державної служби

Посадовець органів місцевого самоврядування (ОМС) має можливість щорічної додаткової відпустки за вислугу років. Однак є посадовці ОМС, які мають ще й досвід державної служби. Чи зараховується стаж державної служби у вислугу років такого посадовця? Дізнаємося про це й тривалість таких відпусток.
12598

Додаткова відпустка державним службовцям: що врахувати

Додаткова відпустка державним службовцям надається після досягнення п’ятирічного стажу на держслужбі. На який строк надається додаткова відпустка держслужбовцям, коли і як її компенсувати та чим доведеться поплатитися за затримку розрахунку?
47969

Державна служба в умовах воєнного стану: соцпакет, обмеження та заохочення

Державна служба: ► закон про держслужбу ► мотиви зайняття посади державної служби ► зарплата та надбавки держслужбовцям ► соціальні гарантії держслужбовцям ► держслужба в умовах воєнного стану.
47190

Державна служба в Україні

Державна служба в Україні ► класифікація посад ► конкурс на зайняття посад ► строкове призначення ► переведення ► зміна істотних умов служби ► припинення державної служби
9280