Суміщення посад: що з відпусткою

9630

Запитання

Працівник, який працює на двох посадах за суміщенням, написав заяву на відпустку. Як йому потрібно оформити відпустку — за двома посадами одночасно чи лише за основною?

Відповідь

Якщо працівник працює в установі за суміщенням, надавайте йому лише одну відпустку. Відпустку за суміщуваною посадою окремо не надають. Потрібно оформити лише один наказ про відпустку у звичайному порядку.

Суміщення професій/посад передбачає, що працівник буде виконувати поряд зі своєю основною роботою додаткову роботу за іншою професією (посадою) в одній і тій самій установі протягом установленої законодавством тривалості робочого дня.

Тобто, не можна за однією посадою надати працівникові відпустку, а за другою — не надати, оскільки, і ту, і іншу роботу працівник виконує у межах робочого часу. Зростає навантаження працівника, але не збільшується тривалість роботи.

Доплату за суміщення включайте в розрахунок середньої заробітної плати при розрахунку заробітної плати за час відпустки за основною посадою.

Якщо ви мали на увазі не суміщення, а внутрішнє сумісництво, то наказів має бути два, окремо за кожною посадою. Тривалість відпустки за сумісництвом має бути така, яку законодавство передбачає для посади, за якою працівник працює за сумісництвом.

Також урахуйте: якщо тривалість відпустки за роботою за сумісництвом менша ніж за основною, сумісникові, за його бажанням, обов’язково треба надавати відпустку без збереження заробітної плати на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи (п. 14 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14124

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9821

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12959