Суміщення посад: що з відпусткою

8147

Запитання

Працівник, який працює на двох посадах за суміщенням, написав заяву на відпустку. Як йому потрібно оформити відпустку — за двома посадами одночасно чи лише за основною?

Відповідь

Якщо працівник працює в установі за суміщенням, надавайте йому лише одну відпустку. Відпустку за суміщуваною посадою окремо не надають. Потрібно оформити лише один наказ про відпустку у звичайному порядку.

Суміщення професій/посад передбачає, що працівник буде виконувати поряд зі своєю основною роботою додаткову роботу за іншою професією (посадою) в одній і тій самій установі протягом установленої законодавством тривалості робочого дня.

Тобто, не можна за однією посадою надати працівникові відпустку, а за другою — не надати, оскільки, і ту, і іншу роботу працівник виконує у межах робочого часу. Зростає навантаження працівника, але не збільшується тривалість роботи.

Доплату за суміщення включайте в розрахунок середньої заробітної плати при розрахунку заробітної плати за час відпустки за основною посадою.

Якщо ви мали на увазі не суміщення, а внутрішнє сумісництво, то наказів має бути два, окремо за кожною посадою. Тривалість відпустки за сумісництвом має бути така, яку законодавство передбачає для посади, за якою працівник працює за сумісництвом.

Також урахуйте: якщо тривалість відпустки за роботою за сумісництвом менша ніж за основною, сумісникові, за його бажанням, обов’язково треба надавати відпустку без збереження заробітної плати на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи (п. 14 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відкликання з відпустки

Відкликання з відпустки працівника – чи можна це зробити? Як скласти розпорядження про відкликання з відпустки, наказ? Роз’яснимо покроково.
51224

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
16611

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
66928