Працівника попередили про скорочення. Чи можна виплатити премію

851
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Працівника установи попередили про те, що з ним розривають трудовий договір через скорочення штату. Чи має право працівник, якого попереджено про майбутнє звільнення у зв’язку зі скороченням штату, на виплату премії протягом двомісячного строку попередження?

Відповідь

Керівник установи може розірвати трудовий договір у випадку змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників (п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП). Розривати трудовий договір за цією підставою можна, якщо керівник установи виконає усі приписи трудового законодавства з приводу такого звільнення.

Так, керівник установи зобов’язаний, зокрема, письмово попередити кожного працівника про розірвання з ним трудового договору через скорочення штату не пізніше ніж за 2 місяці до такого звільнення (ч. 1 ст. 49-2 КЗпП). До закінчення строку попередження між керівником установи і працівником зберігаються трудові відносини. Після закінчення цього періоду працівника звільняють. Тобто протягом цих двох місяців договір, укладений із працівником, є чинним. Тому в період попередження про звільнення працівник фактично має право на всі виплати, передбачені законодавством та трудовим договором.

Законодавство не передбачає обмежень стосовно виплати премій працівникам протягом двомісячного строку до моменту звільнення. А тому за працівником у такий період повинні зберігатися умови оплати праці, які передбачені умовами трудового договору.

Утім умови та порядок преміювання працівників установи прописують в положенні про преміювання, що є додатком до колективного договору. Тож якщо положення про преміювання не містить обмежень виплачувати премії в період попередження про звільнення, і на виплату премії є кошти, то працівник має право її отримати.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86876

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10418