Доплата за Постановою № 610: чи враховувати під час обчислення середньої зарплати

1037

Запитання

Уряд установив доплати до зарплати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я з 1 вересня до 31 грудня 2020 року. Чи включати ці доплати до розрахунку лікарняних і відпускних?

Відповідь

Так, уключайте. Пояснимо чому.

Лікарняні. Для розрахунку лікарняних керуємося Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Пункт 3 Порядку № 1266 уточнює:

Середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування...

Мінсоцполітики пояснює, що для розрахунку лікарняних (декретних) беруть дані, які включили до Звітів із ЄСВ за місяці розрахункового періоду (лист від 17.09.2015 № 529/18/99-15).

Чи включати до розрахунку лікарняних доплату, встановлену постановою КМУ «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я» від 19.06.2020 № 610 (далі — Постанова № 610), залежить від того, чи стосується доплата зарплатної виплати, на яку нарахували ЄСВ.

Нову доплату включають до фонду оплати праці у складі додаткової зарплати. Підстава — підпункт 2.2.1 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5. Тож доплату включають до фонду оплати праці, яка є базою для нарахування ЄСВ.

Отже, доплату за Постановою № 610 уключайте до розрахунку лікарняних і декретних.

Лікарняні під час карантину: три аспекти для бухгалтера

Відпускні. Виплати, які включають до розрахунку відпускних (компенсації за невикористані дні), визначає пункт 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100. У цих виплатах доплата за Постановою № 610 не конкретизована, проте є формулювання «тощо». Оскільки зазначена виплата є обов’язковою, вважаємо, що її треба враховувати у розрахунку відпускних.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

відпустка на дітей заява

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
96185

Доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього або відстороненого працівника

Працівники бюджетних установ часто мають виконувати обов’язки інших — тимчасово відсутніх або відсторонених. Як оформити та нарахувати доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього/відстороненого працівника? Від окладу за якою посадою встановлювати доплату? Пояснюємо на прикладі робочої ситуації.
83393