Заступники голів місцевих держадміністрацій: які підстави звільнити

294

Запитання

За яких підстав можна звільнити новопризначених голів місцевих держадміністрацій у день їх призначення?

Відповідь

Призначають на посаду та звільняють з посади першого заступника та заступників голови:

  • обласної державної адміністрації — голова обласної державної адміністрації за погодженням із КМУ;
  • районної державної адміністрації — голова районної державної адміністрації за погодженням з головою обласної державної адміністрації (ч. 2 ст. 10 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» від 09.04.1999 № 586-XIV; далі — Закон № 586).

Зразок повідомлення про прийняття працівника на роботу

Перші заступники та заступники голів місцевих державних адміністрацій заявляють про припинення своїх повноважень новопризначеним головам місцевих державних адміністрацій у день їх призначення (ч. 3 ст. 10 Закону № 586).

Голови місцевих державних адміністрацій призначають на посади та звільняють з посад своїх заступників, керівників структурних підрозділів відповідно до статей 10 та 11 Закону № 586 (п. 3 ч. 1ст. 39 Закону № 586).

Тож підставою, аби звільнити з посад заступників голів місцевих державних адміністрацій, на думку Мінсоцполітики є підстави, передбачені іншими законами (п. 9 ч. 1 ст. 36 КЗпП).

Джерело: Лист Мінсоцполітики від 14.06.2019 № 921/0/206-19

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
273775

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
24152

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації бюджетної установи. А після набуття чинності наказу Мінфіну від 18.01.2024 № 23 додатково Казначейство у тримісячний строк переукладатиме з клієнтами договори про здійснення розрахунково-касового обслуговування. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
31710

Договір дарування – зразок

Благодійна допомога, пожертва, безоплатна передача основних засобів, безповоротна фінансова допомога - все це оформлюється через договір дарування. Про умови та оформлення договорів дарування, особливості дарування у бюджетних установах – у цьому огляді.
12420