Працівник отримує пенсію з ПФУ і заробітну плату: чи застосовувати ПСП

339

Запитання

Чи може роботодавець застосувати податкову соціальну пільгу (далі — ПСП) до заробітної плати працівника, якщо він одночасно отримує ще й пенсію з ПФУ?

Відповідь

ПК визначає:

  • платників податків, які мають право, аби роботодавець зменшив суму їх заробітної плати від одного роботодавця на суму ПСП;
  • розміри ПСП (п. 169.1 ПК).

Приклад розрахунку ПСП 2019

ПСП застосовуйте до нарахованої працівнику місячної зарплати тільки за одним місцем, де її нарахували/виплатили (пп. 169.2.1 ПК). Аби застосувати ПСП, отримайте від працівника заяву про те, що він самостійно обрав саме це місце роботи, аби застосовувати ПСП (пп. 169.2.ПК).

Не застосовуйте ПСП, зокрема, до:

  • доходів працівника, інших ніж заробітна плата;
  • заробітної плати, яку працівник протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачують з бюджету.

Тож працівник, який одночасно з доходами у вигляді зарплати отримує пенсію з ПФУ, має право, аби роботодавець зменшив суму його зарплати на суму ПСП (пп. 169.1 ПК).

За інформацією ГУ ДФС у Волинській області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74476

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
46012

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10860

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56184

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
260689