ДФС зупинила реєстрацію податкової накладної: чи є право на податковий кредит

290

Запитання

Чи може покупець-платник ПДВ сформувати податковий кредит за рахунок податкових накладних (ПН), реєстрацію яких в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) ДФС зупинила?

Відповідь

Якщо продавець постачає товари/послуги, він зобов’язаний в установлені терміни скласти ПН, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

Скачати податкову накладну за новою формою

ПН, яку продавець склав та зареєстрував в ЄРПН, є для покупця товарів/послуг підставою, аби нарахувати суми податку та віднести їх до податкового кредиту.

ДФС, аби підтвердити факт, що вона прийняла ПН/РК на реєстрацію до ЄРПН, протягом операційного дня надсилає продавцю квитанцію в електронному вигляді у текстовому форматі.

Не формуйте податковий кредит на підставі ПН, які ДФС не зареєструвала в ЄРПН.

Якщо продавець товарів/послуг не зареєстрував ПН в ЄРПН, це:

  • не дає права покупцю включити суми ПДВ до податкового кредиту (п. 198.6 ПК);
  • не звільняє продавця від обов’язку включити суми ПДВ, яку містить така ПН, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

Тож якщо ДФС зупинила реєстрацію ПН, не формуйте податковий кредит на суму ПДВ з такої ПН, дотримуйте норми пункту 198.6 та пункту 201.11 ПК.

За інформацією офіційного сайту Офісу великих платників податків ДФС

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74511

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
46155

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10905

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56216

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
261135