Чи можна списати медичне обладнання без утилізації

1328

Запитання

Лікарня вирішила списати з балансу медичне обладнання. Чи має право бухгалтерська служба лікарні списати його без утилізації?

Відповідь

Ні, лікарня не може списати медичне обладнання без утилізації.

Медикаменти: cписуйте за оновленими Методрекомендаціями

Лікарня — об’єкт, на якому утворюються побутові відходи (ст. 1 Закону України «Про відходи» від 05.03.1998 № 187/98-ВР; далі — Закон про відходи). Будь-яке медичне обладнання, що комісія лікарні визнає залишками матеріалів, предметів чи виробів, які не можна надалі використовувати і які підлягають списанню з балансу, є твердими відходами. Якщо списанню з балансу підлягає рентгенівське обладнання, то воно, імовірно, ще й містить дорогоцінні метали та має радіоактивне забруднення.

Порушення порядку поводження з відходами може призвести до:

  • забруднення навколишнього природного середовища;
  • прямого чи опосередкованого шкідливого впливу на здоров’я;
  • економічних збитків (п. «а» ч. 1 ст. 42 Закону про відходи).

Особи, які порушили законодавство про відходи, нестимуть дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальність, зокрема й за самовільне розміщення чи видалення відходів (п. «б» ч. 1 ст. 42 Закону про відходи).

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
273778

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
24152

Облік кредиторської заборгованості

По боргам треба платити. Кредиторська заборгованість бюджетної установи – не виняток. Облік кредиторської заборгованості за товари, роботи, послуги, попередня оплата та післяплата, інвентаризація та списання простроченої кредиторської заборгованості – це питання даного огляду.
23513