Як оплатити працівнику виклик до суду

971

Запитання

Працівника установи в першій половині дня не було на роботі через виклик до суду в цивільній справі. Як позначити в табелі обліку використання робочого часу відсутність працівника в цей день і чи треба оплачувати працівникові час, коли його не було на роботі у зв’язку з викликом до суду?

Відповідь

Первинним документом, згідно з яким обліковують робочий час, розраховують і виплачують працівникам заробітну плату, отримують дані про те, скільки вони відпрацювали часу чи перебували у відпустці, є табель обліку використання робочого часу. Його типову форму № 5 затверджує наказ Державного комітету статистики України «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» від 05.12.2008 № 489.

У цьому табелі фактично відпрацьовані години позначають буквеним кодом «Р».

Якщо працівника не було на роботі через те, що його викликали до суду, відмітьте це у табелі умовним позначенням «ІН» (інший невідпрацьований час, передбачений законодавством). Якщо в день, коли працівника викликали до суду, він з’явився на роботу, в табелі обліку робочого часу проставте час, який праціник фактично відпрацював.

Штрафи за помилки у табелі обліку робочого часу

Законодавство не передбачає, що працівник має право не з’являтися на робочому місці повний робочий день через виклик до суду. Виняток — випадки, коли працівник перебував у суді стільки часу, скільки триває його робочий день.

Також законодавство не передбачає, що треба зберігати за цей час середній заробіток за працівником, якого викликали до суду.

Однак стороні, на користь якої суд ухвалить рішення, та її представникові інша сторона може сплатити добові (у разі переїзду до іншого населеного пункту), а також компенсацію за втрачений заробіток.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Верховна Рада та Президент знов подовжили дію воєнного стану – тепер до 11 серпня 2024 року. Отже тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
16957

Норми робочого часу 2024 для «п’ятиденки»

Після подовження воєнного стану до 11 серпня 2024 року тримайте оновлений розрахунок норм тривалості робочого часу на 2024 рік. Норми робочого часу 2024 розраховані для п’ятиденного робочого тижня.
50364

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
12224

Гнучкий режим роботи

Гнучкий режим роботи може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
9553