Як оплатити працівнику виклик до суду
Запитання
Працівника установи в першій половині дня не було на роботі через виклик до суду в цивільній справі. Як позначити в табелі обліку використання робочого часу відсутність працівника в цей день і чи треба оплачувати працівникові час, коли його не було на роботі у зв’язку з викликом до суду?
Відповідь
Первинним документом, згідно з яким обліковують робочий час, розраховують і виплачують працівникам заробітну плату, отримують дані про те, скільки вони відпрацювали часу чи перебували у відпустці, є табель обліку використання робочого часу. Його типову форму № 5 затверджує наказ Державного комітету статистики України «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» від 05.12.2008 № 489.
У цьому табелі фактично відпрацьовані години позначають буквеним кодом «Р».
Якщо працівника не було на роботі через те, що його викликали до суду, відмітьте це у табелі умовним позначенням «ІН» (інший невідпрацьований час, передбачений законодавством). Якщо в день, коли працівника викликали до суду, він з’явився на роботу, в табелі обліку робочого часу проставте час, який праціник фактично відпрацював.
Штрафи за помилки у табелі обліку робочого часу
Законодавство не передбачає, що працівник має право не з’являтися на робочому місці повний робочий день через виклик до суду. Виняток — випадки, коли працівник перебував у суді стільки часу, скільки триває його робочий день.
Також законодавство не передбачає, що треба зберігати за цей час середній заробіток за працівником, якого викликали до суду.
Однак стороні, на користь якої суд ухвалить рішення, та її представникові інша сторона може сплатити добові (у разі переїзду до іншого населеного пункту), а також компенсацію за втрачений заробіток.