Як преміювати бухгалтера закладу дошкільної освіти в ОТГ

610

Запитання

В ОТГ є структурний підрозділ — заклад дошкільної освіти. За наказом директора закладу прийняли бухгалтера. Як його преміювати за інтенсивність праці? Хто видає наказ про преміювання — директор закладу чи селищний голова?

Відповідь

Як преміювати — визначте самі в колдоговорі закладу чи положенні про оплату праці. Наказ про преміювання бухгалтера видає керівник закладу дошкільної освіти.

Заклад дошкільної освіти діє на підставі статуту (ч. 1 ст. 13 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-III; далі — Закон № 2628). Статут суб’єкта господарювання містить відомості про найменування, мету і предмет діяльності, про органи управління і контролю, їх компетенцію, а також інші відомості, пов’язані з особливостями організаційної форми суб’єкта господарювання, які передбачає законодавство (ч. 4 ст. 57 ГК).

Положення про преміювання та матеріальне заохочення

МОН затвердило Примірний статут дошкільного навчального закладу наказом від 24.04.2003 № 257 (далі — Примірний статут).

Трудові відносини у системі дошкільної освіти регулюють законодавство України про працю, Закон України «Про освіту», Закон № 2628 та інші нормативно-правові акти, що прийняли відповідно до них (ч. 1 ст. 31 Закону № 2628).

Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат підприємства, установи, організації встановлюють самостійно у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, які передбачають законодавство, генеральна та галузева (регіональні) угоди (ч. 1 ст. 97 КЗпП).

Керівника закладу дошкільної освіти призначає та звільняє засновник або уповноважений ним орган. Інших працівників закладу дошкільної освіти призначає та звільняє його керівник у порядку, який передбачають установчі документи закладу, відповідно до законодавства (ч. 3 ст. 31 Закону № 2628).

Педагогічних та інших працівників приймає на роботу до дошкільного закладу його завідуючий (п. 7.9 Примірного статуту).

Заклад дошкільної освіти об’єднаної територіальної громади має статус комунального. Тож у статуті закладу має бути прописано: як приймати працівників, хто ухвалює рішення про умови оплати праці, доплати, надбавки та премії. Розміри премій визначають у колдоговорі або положенні про оплату праці.

Зазвичай як встановлювати доплати, надбавки та премії, вирішує роботодавець, тобто особа, уповноважена приймати та звільняти працівників. Оскільки всіх працівників закладу дошкільної освіти приймає та звільняє його керівник, то і оплата праці та стимулюючі виплати також належать до його компетенції.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Преміювання працівників бюджетних установ 2024

Нарахування премій в бюджетних установах 2024: ➤ зразок положення про преміювання ➤ наказ про преміювання ➤ види премій ➤ критерії преміювання ➤ розмір премії ➤ позбавлення премії
229476

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
224374

Як вести облік витрат із зарплати ОМС

Заробітна плата займає завжди суттєву частку у загальних витратах будь-якої бюджетної установи й органи місцевого самоврядування (ОМС) – не виняток. Як вести облік таких витрат, що до них належать, які правила їх нарахування, виплата авансу та бухгалтерські проведення в ОМС – у даному огляді.
6389

Приклад розрахунку середньої зарплати для нарахування премії

Розрахунок середньої зарплати потрібен при нарахування відпускних, оплати днів відрядження, лікарняних і декретних. Правила розрахунку середньої з Порядку 100 за останні роки змінювалися кілька разів. Якраз у частині премій. В консультації – як рахувати середню для різних виплат, коли є премії, що стосуються розрахункового періоду.
74887

Виплати премій до професійних свят і святкових днів робітникам ОМС

Наближаються свята, і є гарна ідея преміювати всіх працівників органу місцевого самоврядування (ОМС). Постає питання, а чи можна це зробити? Яка різниця у преміюванні робітників і посадовців ОМС, як назвати причину преміювання – відповідь у консультації.
23457