За яким КЕКВ придбати аптечки та як їх обліковувати

6945

Запитання

Бюджетна установа, яка не має медичного кабінету, хоче придбати дорожну аптечку для водія. Чи може установа її оплатити за КЕКВ 2210? На якому субрахунку вона повинна обліковувати цю аптечку та як?

Відповідь

Так, установа може придбати дорожну аптечку для водія за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» (далі — КЕКВ 2210). І обліковувати її установа зобов’язана на субрахунку 1512 «Медикаменти та перев’язувальні засоби». Пояснимо чому.

Якщо установа не має медичного кабінету чи пункту, вона купує аптечки, у т. ч. дорожні, і поповнює їх за КЕКВ 2210. Це передбачає підпункт 2.2.1-4 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.

Дорожну аптечку для водія — як виріб медичного призначення — визнавайте об’єктом обліку запасів. Визнавайте також об’єктом обліку запасів окремо кожну одиницю, яку містить ця аптечка, зокрема медикаментів, бактерицидних препаратів, дезінфекційних та перев’язувальних засобів, сироватки і дрібного медичного інвентарю, такого як термометри, ланцети, пінцети, голки тощо. Оцінюйте кожну одиницю за первісною вартістю, яку сформуйте з витрат придбання. За одиницю обліку обирайте їх найменування. Так вчиняйте відповідно до пунктів 1, 3, 8 розділу IІ Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 123 «Запаси», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.10.2010 № 1202 (далі — Стандарт 123).

Обліковуйте означені одиниці обліку, тобто дорожну аптечку та вкладені до неї медикаменти, на субрахунку 1512 «Медикаменти та перев’язувальні засоби» за матеріально відповідальними особами. Адже субрахунок 1512 призначений для обліку саме цього виду запасів (Порядок застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затверджений наказом Мінфіну від 29.12.2015 № 1219).

Вибуття використаних медикаментів оцінюйте за методом ФІФО, який базується на припущенні, що запаси використовуються у тій послідовності, у якій вони надходили в установу і у якій їх відобразили у бухгалтерському обліку. Тобто медикаменти, які використаєте першими, оцінюйте за собівартістю перших за часом надходження (п. 8 розд. IV Стандарту 123).

Медикаменти, які використали, списуйте на матеріальні витрати за обмінними операціями того звітного періоду, у якому використали, адже їх вибуття не пов’язане з отриманням доходу (абз. 3 п. 1 розд. IV Стандарту 123).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
273774

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
24151

Облік кредиторської заборгованості

По боргам треба платити. Кредиторська заборгованість бюджетної установи – не виняток. Облік кредиторської заборгованості за товари, роботи, послуги, попередня оплата та післяплата, інвентаризація та списання простроченої кредиторської заборгованості – це питання даного огляду.
23513