За яким КЕКВ придбати аптечки та як їх обліковувати

8999

Запитання

Бюджетна установа, яка не має медичного кабінету, хоче придбати дорожну аптечку для водія. Чи може установа її оплатити за КЕКВ 2210? На якому субрахунку вона повинна обліковувати цю аптечку та як?

Відповідь

Так, установа може придбати дорожну аптечку для водія за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» (далі — КЕКВ 2210). І обліковувати її установа зобов’язана на субрахунку 1512 «Медикаменти та перев’язувальні засоби». Пояснимо чому.

Якщо установа не має медичного кабінету чи пункту, вона купує аптечки, у т. ч. дорожні, і поповнює їх за КЕКВ 2210. Це передбачає підпункт 2.2.1-4 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.

Дорожну аптечку для водія — як виріб медичного призначення — визнавайте об’єктом обліку запасів. Визнавайте також об’єктом обліку запасів окремо кожну одиницю, яку містить ця аптечка, зокрема медикаментів, бактерицидних препаратів, дезінфекційних та перев’язувальних засобів, сироватки і дрібного медичного інвентарю, такого як термометри, ланцети, пінцети, голки тощо. Оцінюйте кожну одиницю за первісною вартістю, яку сформуйте з витрат придбання. За одиницю обліку обирайте їх найменування. Так вчиняйте відповідно до пунктів 1, 3, 8 розділу IІ Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 123 «Запаси», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.10.2010 № 1202 (далі — Стандарт 123).

Обліковуйте означені одиниці обліку, тобто дорожну аптечку та вкладені до неї медикаменти, на субрахунку 1512 «Медикаменти та перев’язувальні засоби» за матеріально відповідальними особами. Адже субрахунок 1512 призначений для обліку саме цього виду запасів (Порядок застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затверджений наказом Мінфіну від 29.12.2015 № 1219).

Вибуття використаних медикаментів оцінюйте за методом ФІФО, який базується на припущенні, що запаси використовуються у тій послідовності, у якій вони надходили в установу і у якій їх відобразили у бухгалтерському обліку. Тобто медикаменти, які використаєте першими, оцінюйте за собівартістю перших за часом надходження (п. 8 розд. IV Стандарту 123).

Медикаменти, які використали, списуйте на матеріальні витрати за обмінними операціями того звітного періоду, у якому використали, адже їх вибуття не пов’язане з отриманням доходу (абз. 3 п. 1 розд. IV Стандарту 123).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік нематеріальних активів у бюджетних установах

Нематеріальні активи – це ліцензії, патенти, винаходи, комп’ютерні програми, авторські права та інші об’єкти інтелектуальної власності й права на провадження діяльності. В обліку бюджетної установи вони можуть пройти і як матеріальні витрати, і як нематеріальні активи, і навіть у складі основних засобів. Від чого це залежить – у огляді про облік нематеріальних активів.
27067

Облік запасів: субрахунки, документація, проведення

Вести облік запасів у бюджетному підприємстві простіше, коли маєш підказки від експертів. Розгляньмо, які є групи обліку запасів, які використовувати субрахунки та КЕКВ, як документально оформити облік запасів. А на прикладах покажемо, як відобразити в обліку запаси.
108884

Примітки до фінансової звітності – Форма № 5-дс: заповнюємо з експертом

Завершальним фінансовим звітом є примітки до фінансової звітності. Для бюджетних установ – це форма 5-дс. У консультації надамо бланк форми 5-дс та повну інструкцію зі складання приміток до річної фінансової звітності бюджетної установи. Підкажемо також на що звернути особливу увагу під час заповнення приміток до фінансової звітності.
64041

Бланки річної фінансової звітності

Для бухгалтера підготовка до фінзвітності без перебільшення — гаряча пора, чергова нагода перевірити, чи правильно він вів бухоблік. На допомогу – всі бланки
22597