За яким КЕКВ придбати аптечки та як їх обліковувати

7950

Запитання

Бюджетна установа, яка не має медичного кабінету, хоче придбати дорожну аптечку для водія. Чи може установа її оплатити за КЕКВ 2210? На якому субрахунку вона повинна обліковувати цю аптечку та як?

Відповідь

Так, установа може придбати дорожну аптечку для водія за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» (далі — КЕКВ 2210). І обліковувати її установа зобов’язана на субрахунку 1512 «Медикаменти та перев’язувальні засоби». Пояснимо чому.

Якщо установа не має медичного кабінету чи пункту, вона купує аптечки, у т. ч. дорожні, і поповнює їх за КЕКВ 2210. Це передбачає підпункт 2.2.1-4 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.

Дорожну аптечку для водія — як виріб медичного призначення — визнавайте об’єктом обліку запасів. Визнавайте також об’єктом обліку запасів окремо кожну одиницю, яку містить ця аптечка, зокрема медикаментів, бактерицидних препаратів, дезінфекційних та перев’язувальних засобів, сироватки і дрібного медичного інвентарю, такого як термометри, ланцети, пінцети, голки тощо. Оцінюйте кожну одиницю за первісною вартістю, яку сформуйте з витрат придбання. За одиницю обліку обирайте їх найменування. Так вчиняйте відповідно до пунктів 1, 3, 8 розділу IІ Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 123 «Запаси», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.10.2010 № 1202 (далі — Стандарт 123).

Обліковуйте означені одиниці обліку, тобто дорожну аптечку та вкладені до неї медикаменти, на субрахунку 1512 «Медикаменти та перев’язувальні засоби» за матеріально відповідальними особами. Адже субрахунок 1512 призначений для обліку саме цього виду запасів (Порядок застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затверджений наказом Мінфіну від 29.12.2015 № 1219).

Вибуття використаних медикаментів оцінюйте за методом ФІФО, який базується на припущенні, що запаси використовуються у тій послідовності, у якій вони надходили в установу і у якій їх відобразили у бухгалтерському обліку. Тобто медикаменти, які використаєте першими, оцінюйте за собівартістю перших за часом надходження (п. 8 розд. IV Стандарту 123).

Медикаменти, які використали, списуйте на матеріальні витрати за обмінними операціями того звітного періоду, у якому використали, адже їх вибуття не пов’язане з отриманням доходу (абз. 3 п. 1 розд. IV Стандарту 123).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Реєстрація РРО

РРО – це сфера, в якій час від часу відбуваються зміни. І вони постійні. Процедура реєстрації звичайних РРО спростилася за останні роки. Про реєстрацію РРО – тема даної консультації.
6846

Списання ліків у бюджетній установі

Прочитайте, що робити з лікарськими засобами після того, як спливе термін їх придатності та як правильно списати протерміновані ліки.
13147

Основні засоби 2024

Основні засоби це матеріальні активи, без яких жодна установа, держорган, ОМС функціонувати не зможе. Та не усі матеріальні активи є основними засобами. Розглянемо детальніше, що таке основні засоби установи та які вони бувають у 2024 році.
170861