Чи потрібна згода на обробку персональних даних працівника при прийнятті на роботу

21089

Запитання

Чи потрібно під час прийняття на роботу працівників отримувати від них згоду на обробку персональних даних?

Відповідь

Ні, отримувати від працівників згоду на обробку персональних даних не потрібно. Пояснимо чому.

Персональні дані працівників обробляли на підставі їх згоди до 01.01.2014. Тепер маємо самостійну законодавчо передбачену підставу для обробки персональних даних працівників — «необхідність виконання обов’язку володільця персональних даних, який передбачений законом» (п. 5 ст. 11 Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 № 2297-VI).

Які дії бухгалтера в кінці року допоможуть уникнути штрафів

Законодавство про працю покладає на роботодавців чималі обов’язки. Як-то: вести первинний облік працівників, забезпечувати гарантії інвалідам та працівникам із додатковими гарантіями зайнятості, надавати додаткові відпустки працівникам із дітьми, одиноким матерям. Для того аби виконати цей обов’язок, роботодавцю потрібні підтвердні документи, що містять персональні дані.

І саме завдяки згаданій законодавчій нормі роботодавці мають законну підставу для роботи з персональними даними працівників і при цьому отримувати згоду на обробку не потрібно.

Ви отримаєте ➡️Навчання у зручному онлайн-форматі ➡️ Відеолекції від провідних експертів ➡️Сертифікат про підвищення кваліфікації від Юридичного університету Ярослава Мудрого

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14181

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
60480