Як оплачувати е‑лікарняний у зв’язку з карантином

1179

Запитання

У е-лікарняному вказали причину непрацездатності з кодом 6 — карантин, встановлений відповідно до законодавства. Як оплачувати такий лікарняний: 50%, так само, як і за кодом 10 — перебування в самоізоляції, чи згідно зі страховим стажем працівника?

Відповідь

Оплачуйте лікарняний залежно від страхового стажу.

Калькулятор стажу

Листок непрацездатності формується в Реєстрі на підставі медичного висновку, якщо пацієнт ідентифікований як застрахована особа в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — РЗО). Підстава — пункт 2 розділу ІІ Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ від 17.06.2021 № 1234; далі — Порядок № 1234.

Порядок № 1234 визначає відповідність категорій медичних висновків причинам непрацездатності. Категорія медичного висновку «Карантин» відповідає причині непрацездатності 6 «Карантин, встановлений відповідно до законодавства» (пп. 7 п. 6 розд. ІІ Порядку № 1234).

Медичний висновок за категорією «Карантин» формують у двох випадках:

  • встановлення на підприємствах, установах, організаціях тощо протиепідемічних заходів, що здійснюються з метою запобігання поширенню особливо небезпечних, небезпечних інфекційних хвороб, локалізації та ліквідації їх осередків, спалахів та епідемій;
  • встановлення медико-санітарного спостереження за особою, відповідно до

    Правил санітарної охорони території України

    , затверджених постановою КМУ від 22.08.2011 № 893.

Підстава — пункт 8 розділу ІІ Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, затвердженого наказом МОЗ від 01.06.2021 № 1066; далі — Порядок № 1066.

Допомогу з тимчасової непрацездатності виплачують застрахованим особам залежно від страхового стажу (ч. 1 ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV; далі — Закон № 1105).

Особам, які перебувають у закладі охорони здоров’я або на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), допомогу з тимчасової непрацездатності виплачують у розмірі 50% середньої зарплати/доходу незалежно від страхового стажу.

Чи має право на декретні відсторонена невакцинована працівниця

Виняток:

  • медичні працівники, яким допомогу з тимчасової непрацездатності у таких випадках виплачують в розмірі 100% середньої зарплати/доходу незалежно від страхового стажу;
  • працівники і гіг-спеціалісти резиденти Дія Сіті, яким допомогу з тимчасової непрацездатності у таких випадках виплачують в розмірі зарплати/доходу таких осіб, з якого фактично сплачувалися страхові внески до ФСС, незалежно від страхового стажу.

Підстава — частина друга статті 24 Закону № 1105.

Якщо особа перебуває на самоізоляції через COVID-19, лікар формує медичний висновок категорії «Обсервація, самоізоляція під час дії карантину з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARSCoV2» (п. 9 розд. ІІ Порядку № 1066). Ця категорія медичного висновку відповідає причині непрацездатності 10 «Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARSCoV2» (пп. 7 п. 6 розд. ІІ Порядку № 1234). Саме в цьому випадку призначають допомогу з тимчасової непрацездатності в розмірі 50% середньої зарплати/доходу незалежно від страхового стажу.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Листок непрацездатності 2025: новації та алгоритм роботи

У статті розглянули порядок оформлення листка непрацездатності у 2025 році: хто має право на отримання, як правильно заповнити бланк, які дані необхідні для електронного та паперового варіантів. Скористайтеся актуальним бланком листка непрацездатності та зразком заповнення, щоб пришвидшити оплату лікарняних.
86430

Довідка ОК-7 для оплати лікарняного: що це, де взяти і коли потрібна

Довідка ОК-7 — це офіційне підтвердження страхового стажу працівника. Вона необхідна, зокрема, для оплати лікарняного. У статті пояснимо, як отримати довідку з Пенсійного фонду, що містить форма ОК-7, коли та для чого її використовують.
102091

Як нараховують зарплату викладачам ЗВО у 2025 році: сітка, надбавки, погодинна оплата

Як викладачі закладів вищої освіти отримують зарплату у 2025 році? У статті ви знайдете оновлену тарифну сітку, інформацію про доплати, надбавки, погодинну оплату праці, а також приклади розрахунку заробітної плати для різних посад
307111

Відрядження бюджетників у 2025 році: правила оплати та приклади

Відрядження оплачують відповідно до умов колективного чи трудового договору. Останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах, порядок оформлення й оплати відряджень та приклади розрахунків – в огляді експерта.
191253

Надбавки до заробітної плати в бюджетних установах

Надбавки до заробітної плати в бюджетних установах – звична справа. Розповімо докладно про види надбавок, умови встановлення надбавок, розміри надбавок окремим категоріям працівників бюджетних установ.
139291