Як оплачувати е‑лікарняний у зв’язку з карантином

868

Запитання

У е-лікарняному вказали причину непрацездатності з кодом 6 — карантин, встановлений відповідно до законодавства. Як оплачувати такий лікарняний: 50%, так само, як і за кодом 10 — перебування в самоізоляції, чи згідно зі страховим стажем працівника?

Відповідь

Оплачуйте лікарняний залежно від страхового стажу.

Калькулятор стажу

Листок непрацездатності формується в Реєстрі на підставі медичного висновку, якщо пацієнт ідентифікований як застрахована особа в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — РЗО). Підстава — пункт 2 розділу ІІ Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ від 17.06.2021 № 1234; далі — Порядок № 1234.

Порядок № 1234 визначає відповідність категорій медичних висновків причинам непрацездатності. Категорія медичного висновку «Карантин» відповідає причині непрацездатності 6 «Карантин, встановлений відповідно до законодавства» (пп. 7 п. 6 розд. ІІ Порядку № 1234).

Медичний висновок за категорією «Карантин» формують у двох випадках:

  • встановлення на підприємствах, установах, організаціях тощо протиепідемічних заходів, що здійснюються з метою запобігання поширенню особливо небезпечних, небезпечних інфекційних хвороб, локалізації та ліквідації їх осередків, спалахів та епідемій;
  • встановлення медико-санітарного спостереження за особою, відповідно до

    Правил санітарної охорони території України

    , затверджених постановою КМУ від 22.08.2011 № 893.

Підстава — пункт 8 розділу ІІ Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, затвердженого наказом МОЗ від 01.06.2021 № 1066; далі — Порядок № 1066.

Допомогу з тимчасової непрацездатності виплачують застрахованим особам залежно від страхового стажу (ч. 1 ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV; далі — Закон № 1105).

Особам, які перебувають у закладі охорони здоров’я або на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), допомогу з тимчасової непрацездатності виплачують у розмірі 50% середньої зарплати/доходу незалежно від страхового стажу.

Чи має право на декретні відсторонена невакцинована працівниця

Виняток:

  • медичні працівники, яким допомогу з тимчасової непрацездатності у таких випадках виплачують в розмірі 100% середньої зарплати/доходу незалежно від страхового стажу;
  • працівники і гіг-спеціалісти резиденти Дія Сіті, яким допомогу з тимчасової непрацездатності у таких випадках виплачують в розмірі зарплати/доходу таких осіб, з якого фактично сплачувалися страхові внески до ФСС, незалежно від страхового стажу.

Підстава — частина друга статті 24 Закону № 1105.

Якщо особа перебуває на самоізоляції через COVID-19, лікар формує медичний висновок категорії «Обсервація, самоізоляція під час дії карантину з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARSCoV2» (п. 9 розд. ІІ Порядку № 1066). Ця категорія медичного висновку відповідає причині непрацездатності 10 «Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARSCoV2» (пп. 7 п. 6 розд. ІІ Порядку № 1234). Саме в цьому випадку призначають допомогу з тимчасової непрацездатності в розмірі 50% середньої зарплати/доходу незалежно від страхового стажу.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71466

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131831

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13893

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347744