Як оплачувати е‑лікарняний у зв’язку з карантином

1239

Запитання

У е-лікарняному вказали причину непрацездатності з кодом 6 — карантин, встановлений відповідно до законодавства. Як оплачувати такий лікарняний: 50%, так само, як і за кодом 10 — перебування в самоізоляції, чи згідно зі страховим стажем працівника?

Відповідь

Оплачуйте лікарняний залежно від страхового стажу.

Калькулятор стажу

Листок непрацездатності формується в Реєстрі на підставі медичного висновку, якщо пацієнт ідентифікований як застрахована особа в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — РЗО). Підстава — пункт 2 розділу ІІ Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ від 17.06.2021 № 1234; далі — Порядок № 1234.

Порядок № 1234 визначає відповідність категорій медичних висновків причинам непрацездатності. Категорія медичного висновку «Карантин» відповідає причині непрацездатності 6 «Карантин, встановлений відповідно до законодавства» (пп. 7 п. 6 розд. ІІ Порядку № 1234).

Медичний висновок за категорією «Карантин» формують у двох випадках:

  • встановлення на підприємствах, установах, організаціях тощо протиепідемічних заходів, що здійснюються з метою запобігання поширенню особливо небезпечних, небезпечних інфекційних хвороб, локалізації та ліквідації їх осередків, спалахів та епідемій;
  • встановлення медико-санітарного спостереження за особою, відповідно до

    Правил санітарної охорони території України

    , затверджених постановою КМУ від 22.08.2011 № 893.

Підстава — пункт 8 розділу ІІ Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, затвердженого наказом МОЗ від 01.06.2021 № 1066; далі — Порядок № 1066.

Допомогу з тимчасової непрацездатності виплачують застрахованим особам залежно від страхового стажу (ч. 1 ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV; далі — Закон № 1105).

Особам, які перебувають у закладі охорони здоров’я або на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), допомогу з тимчасової непрацездатності виплачують у розмірі 50% середньої зарплати/доходу незалежно від страхового стажу.

Чи має право на декретні відсторонена невакцинована працівниця

Виняток:

  • медичні працівники, яким допомогу з тимчасової непрацездатності у таких випадках виплачують в розмірі 100% середньої зарплати/доходу незалежно від страхового стажу;
  • працівники і гіг-спеціалісти резиденти Дія Сіті, яким допомогу з тимчасової непрацездатності у таких випадках виплачують в розмірі зарплати/доходу таких осіб, з якого фактично сплачувалися страхові внески до ФСС, незалежно від страхового стажу.

Підстава — частина друга статті 24 Закону № 1105.

Якщо особа перебуває на самоізоляції через COVID-19, лікар формує медичний висновок категорії «Обсервація, самоізоляція під час дії карантину з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARSCoV2» (п. 9 розд. ІІ Порядку № 1066). Ця категорія медичного висновку відповідає причині непрацездатності 10 «Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARSCoV2» (пп. 7 п. 6 розд. ІІ Порядку № 1234). Саме в цьому випадку призначають допомогу з тимчасової непрацездатності в розмірі 50% середньої зарплати/доходу незалежно від страхового стажу.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
216126

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
403809

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250965

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025: правила і приклади

Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
168348

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
27323