Визначаємо робочий час внутрішнього сумісника

442

Запитання

Особа працює в установі за внутрішнім сумісництвом. Чи може вона стати до роботи за внутрішнім сумісництвом одразу після закінчення робочого часу за основним місцем роботи, чи обов’язково має бути перерва?

Відповідь

До роботи за внутрішнім сумісництвом особа може стати одразу після закінчення робочого часу за основним місцем роботи або через деякий час.

Роботу за сумісництвом регулюють постанова Кабінету Міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій» від 03.04.1993 № 245 (далі — Постанова № 245) та Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затверджене наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.1993 № 43.

Сумісництвом вважають виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж самому чи іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина за наймом.

Особливістю роботи за сумісництвом є те, що її виконують у позаробочий час. Тобто працівник не може виконувати основну роботу і роботу за сумісництвом в один і той самий час, скажімо, з 8.00 до 15.00 працювати за основним місцем роботи і за сумісництвом. Якщо за основним місцем роботи працівник закінчує працювати о 15.00, він може одразу або через деякий час стати до роботи за сумісництвом.

Зауважимо, що тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не має перевищувати половини місячної норми робочого часу (п. 2 Постанови № 245).

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу 2024 – бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу – це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
151266

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Верховна Рада знов подовжила дію воєнного стану – тепер до 13 травня 2024 року. Отже тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
14356

Норми робочого часу 2024 для «п’ятиденки»

Після подовження воєнного стану до 13 травня тримайте оновлений розрахунок норм тривалості робочого часу на 2024 рік. Норми робочого часу 2024 розраховані для п’ятиденного робочого тижня.
41016

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
118357

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
4221