Визначаємо робочий час внутрішнього сумісника

544

Запитання

Особа працює в установі за внутрішнім сумісництвом. Чи може вона стати до роботи за внутрішнім сумісництвом одразу після закінчення робочого часу за основним місцем роботи, чи обов’язково має бути перерва?

Відповідь

До роботи за внутрішнім сумісництвом особа може стати одразу після закінчення робочого часу за основним місцем роботи або через деякий час.

Роботу за сумісництвом регулюють постанова Кабінету Міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій» від 03.04.1993 № 245 (далі — Постанова № 245) та Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затверджене наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.1993 № 43.

Сумісництвом вважають виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж самому чи іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина за наймом.

Особливістю роботи за сумісництвом є те, що її виконують у позаробочий час. Тобто працівник не може виконувати основну роботу і роботу за сумісництвом в один і той самий час, скажімо, з 8.00 до 15.00 працювати за основним місцем роботи і за сумісництвом. Якщо за основним місцем роботи працівник закінчує працювати о 15.00, він може одразу або через деякий час стати до роботи за сумісництвом.

Зауважимо, що тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не має перевищувати половини місячної норми робочого часу (п. 2 Постанови № 245).

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Верховна Рада та Президент знов подовжили дію воєнного стану – тепер до 11 серпня 2024 року. Отже тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
18476

Норми робочого часу 2024 для «п’ятиденки»

Після подовження воєнного стану до 11 серпня 2024 року тримайте оновлений розрахунок норм тривалості робочого часу на 2024 рік. Норми робочого часу 2024 розраховані для п’ятиденного робочого тижня.
52408

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
13040

Гнучкий режим роботи

Гнучкий режим роботи може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
10362