Чи має пенсіонер «відпрацьовувати», якщо звільняється за власним бажанням

27202

Запитання

Працівник пенсійного віку звільняється за власним бажанням. Чи маємо право вимагати, аби він працював два тижні, поки шукатимемо заміну?

Відповідь

Якщо причина звільнитися — вихід на пенсію, звільняйте у строк, про який просить працівник.

Працівник має право розірвати безстроковий трудовий договір, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні (ст. 38 КЗпП). Однак ця ж стаття уможливлює звільнення у строк, який працівник указав у заяві, якщо він зазначить одну з таких причин:

  • переїзд на нове місце проживання;
  • переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість;
  • вступ до навчального закладу;
  • неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком;
  • вагітність;
  • догляд за дитиною до досягнення нею 14-річного віку або дитиною з інвалідністю;
  • догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи;
  • вихід на пенсію;
  • прийняття на роботу за конкурсом.

Чи має пенсіонер «відпрацьовувати», якщо звільняється за власним бажанням

ПРОЙТИ БЕЗПЛАТНО та ОТРИМАТИ СЕРТИФІКАТ

Працівник пенсійного віку хоче звільнитися за власним бажанням без «відпрацювання» двох тижнів? Має право. Йому достатньо вказати в заяві, що звільняється певною датою у зв’язку з виходом на пенсію. До слова, за такої підстави звільнення роботодавець не відраховує за невідроблені дні відпустки, яку працівник одержав авансом до закінчення робочого року (п. 2 ч. 2 ст. 127 КЗпП).

Працівник пенсійного віку надав заяву про звільнення за власним бажанням, але не вказав ані поважної причини, ані бажаної дати припинення трудових відносин? Звільняйте за звичайним порядком: визначте дату звільнення, тільки порахуйте два тижні від дати заяви. Працівник використав відпустку авансом — утримайте кошти за неї при звільненні.

Зауважимо: жоден нормативно-правовий акт не обмежує кількості звільнень у зв’язку з виходом на пенсію. Особа, яка отримала право на призначення пенсії або якій вже призначили пенсію, має право припинити трудову діяльність у будь-який час. Це право не залежить від виду пенсії — за віком, на пільгових умовах, за вислугу років, по інвалідності тощо.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27361

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
28962

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149254

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14354