Чи має пенсіонер «відпрацьовувати», якщо звільняється за власним бажанням

18825

Запитання

Працівник пенсійного віку звільняється за власним бажанням. Чи маємо право вимагати, аби він працював два тижні, поки шукатимемо заміну?

Відповідь

Якщо причина звільнитися — вихід на пенсію, звільняйте у строк, про який просить працівник.

Працівник має право розірвати безстроковий трудовий договір, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні (ст. 38 КЗпП). Однак ця ж стаття уможливлює звільнення у строк, який працівник указав у заяві, якщо він зазначить одну з таких причин:

  • переїзд на нове місце проживання;
  • переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість;
  • вступ до навчального закладу;
  • неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком;
  • вагітність;
  • догляд за дитиною до досягнення нею 14-річного віку або дитиною з інвалідністю;
  • догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи;
  • вихід на пенсію;
  • прийняття на роботу за конкурсом.

Чи має пенсіонер «відпрацьовувати», якщо звільняється за власним бажанням

ПРОЙТИ БЕЗПЛАТНО та ОТРИМАТИ СЕРТИФІКАТ

Працівник пенсійного віку хоче звільнитися за власним бажанням без «відпрацювання» двох тижнів? Має право. Йому достатньо вказати в заяві, що звільняється певною датою у зв’язку з виходом на пенсію. До слова, за такої підстави звільнення роботодавець не відраховує за невідроблені дні відпустки, яку працівник одержав авансом до закінчення робочого року (п. 2 ч. 2 ст. 127 КЗпП).

Працівник пенсійного віку надав заяву про звільнення за власним бажанням, але не вказав ані поважної причини, ані бажаної дати припинення трудових відносин? Звільняйте за звичайним порядком: визначте дату звільнення, тільки порахуйте два тижні від дати заяви. Працівник використав відпустку авансом — утримайте кошти за неї при звільненні.

Зауважимо: жоден нормативно-правовий акт не обмежує кількості звільнень у зв’язку з виходом на пенсію. Особа, яка отримала право на призначення пенсії або якій вже призначили пенсію, має право припинити трудову діяльність у будь-який час. Це право не залежить від виду пенсії — за віком, на пільгових умовах, за вислугу років, по інвалідності тощо.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14176

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
60416