Чи потрібно щомісяця погоджувати з профспілкою розмір премії

1596

Запитання

Сільський голова щомісяця на підставі розпорядження преміює працівників відповідно до умов, зазначених у положенні про преміювання. Чи потрібно розпорядження про преміювання працівників щомісяця погоджувати з профспілковим комітетом?

Відповідь

Оплату праці працівників та посадових осіб органів місцевого самоврядування (далі — ОМС) урегульовує постанова КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова № 268).

Сільський голова має право в межах затвердженого фонду оплати праці преміювати працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних, професійних свят та ювілейних дат у межах фонду преміювання та економії фонду оплати праці (пп. 2 п. 2 Постанови № 268).

Які премії залишились у держслужбовців

Порядок преміювання працівників визначають у положенні про преміювання ОМС. У ньому обов’язково вказують:

  • посади, на які поширюється дія преміальної системи;
  • умови та розміри преміювання щодо кожної посади;
  • порядок документального оформлення виплати премії.

Сільський голова преміює працівників на підставі положення про преміювання та розпорядження. Його не треба погоджувати з профспілковим комітетом.

Право збільшити або зменшити розмір премії відповідно до положення про преміювання сільський голова може в односторонньому порядку або за погодженням із профспілковим органом.

Чи зменшувати премію, у тому числі і у зв’язку з допущеними працівником порушеннями, керівник установи вирішує одноосібно, якщо відповідне положення про преміювання не передбачає інше (лист Мінсоцполітики від 01.10.2007 № 700/13/84-07).

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Преміювання працівників бюджетних установ 2024

Нарахування премій в бюджетних установах 2024: ➤ зразок положення про преміювання ➤ наказ про преміювання ➤ види премій ➤ критерії преміювання ➤ розмір премії ➤ позбавлення премії
229030

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
223995

Як вести облік витрат із зарплати ОМС

Заробітна плата займає завжди суттєву частку у загальних витратах будь-якої бюджетної установи й органи місцевого самоврядування (ОМС) – не виняток. Як вести облік таких витрат, що до них належать, які правила їх нарахування, виплата авансу та бухгалтерські проведення в ОМС – у даному огляді.
6360

Приклад розрахунку середньої зарплати для нарахування премії

Розрахунок середньої зарплати потрібен при нарахування відпускних, оплати днів відрядження, лікарняних і декретних. Правила розрахунку середньої з Порядку 100 за останні роки змінювалися кілька разів. Якраз у частині премій. В консультації – як рахувати середню для різних виплат, коли є премії, що стосуються розрахункового періоду.
74652

Виплати премій до професійних свят і святкових днів робітникам ОМС

Наближаються свята, і є гарна ідея преміювати всіх працівників органу місцевого самоврядування (ОМС). Постає питання, а чи можна це зробити? Яка різниця у преміюванні робітників і посадовців ОМС, як назвати причину преміювання – відповідь у консультації.
23400