Колективний договір не зареєстрований: чи є відповідальність

1039

Запитання

Сільська рада уклала колективний договір і не провела його повідомну реєстрацію. Ревізори зазначили про це в акті ревізії. Чи передбачає законодавство відповідальність посадових осіб установи за те, що вони не подали колективний договір на реєстрацію?

Відповідь

Колективні договори підлягають повідомній реєстрації місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування (ч. 11 ст. 9 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-ХІІ). Зміни і доповнення, які вносять до колективного договору, також підлягають повідомній реєстрації. Реєстрація є завершальним етапом укладення та підписання колективного договору.

Ревізори звертають увагу, чи зареєструвала установа колективний договір. Якщо виявили незареєстрований, обов’язково зазначають про це в акті ревізії.

Колективний договір: відповіді на 12 гострих запитань

Законодавство не встановило відповідальність за те, що посадові особи установи не подали колективний договір на реєстрацію. Обумовити це можна тим, що:

  • реєструють колективний договір для того, аби підтвердити автентичність примірників та врахувати умови колективних договорів під час розгляду трудових спорів;
  • реєстрація колективного договору ніяк не впливає на вступ колективного договору в дію.

Також законодавство не встановило відповідальність посадових осіб за те, що вони не уклали колективний договір.

Нагадаємо, що тепер колективні договори можна подавати на повідомну реєстрацію в електронному вигляді. Новий Порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів, затверджений постановою КМУ від 13.02.2013 № 115. Наразі сторони колективних договорів мають право подати на повідомну реєстрацію лише один примірник документа в паперовій формі (раніше — три) або надіслати його до органу реєстрації в електронному вигляді.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт приймання-передачі – бланк | зразок

✔️ Акт приймання-передачі основних засобів, майна, робіт, послуг має не одну форму. ✔️ Коли та яку застосовувати 2024 року, а також їх бланки та зразки – у статті.
297361

Цивільно-правовий договір з працівником – зразок

Поговоримо про ЦПД договір – визначення, лікарняні, ЄСВ, термін дії, а також небезпечні формулювання, що можуть призвести до штрафів. Розглянемо, що краще: трудовий або цивільно-правовий договір, приклади оподаткування. Наводимо зразок договору.
303849

Відрядження на службовому автомобілі – наказ

Під час відрядження працівника нерідко постає транспортне питання. Один із варіантів його вирішення – використати службовий автомобіль. Яким має бути наказ про відрядження у такому випадку?
30055

Форма 1-ОПП: нюанси заповнення

Щоб зареєструватись у відповідному органі ДПС як платники податку, бюджетні установи зобов’язані подати контролюючому органу заяву – форма 1-ОПП. Розглянемо, що це за форма, коли її слід подавати і як заповнювати.
59565

Довідка про доходи: бланк, зразок

Довідка про доходи має відповідати даним бухобліку. Відповідальність за достовірність даних у довідці про заробітну плату несе головбух і керівник установи. Тож, експерт надає чинний бланк та зразок заповнення для отримання візи, оформлення субсидії, нарахування пенсії, виплат соцстрахування, отримання податкової знижки.
234768