Чи можна встановити гнучкий режим робочого часу за колективною заявою

286

Запитання

Працівники установи виявили бажання працювати в умовах гнучкого режиму робочого часу і написали колективну заяву. Чи може керівник установи задовільнити їх прохання?

Відповідь

Так, може. Пояснимо чому.

У кожній установі можуть бути працівники, яким за певними сімейними обставинами необхідно починати чи закінчувати роботу в інший час, ніж установлюють правила внутрішнього трудового розпорядку. Для таких працівників установлюють гнучкий режим робочого часу (далі — ГРРЧ).

Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2020 рік

ГРРЧ — це така форма організації праці, за якою для деяких категорій працівників або для працівників окремих структурних підрозділів установлюють режим праці з саморегулюванням часу початку, закінчення та тривалості робочого часу впродовж робочого дня (п. 1.2 Методичних рекомендацій щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу, затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 04.10.2006 № 359; далі — Методичні рекомендації).

Зініціювати ГРРЧ може також колективна заява працівників установи або її структурного підрозділу чи виборний орган первинної профспілкової організації. У цьому випадку керівник установи має розглянути, чи є можливість упровадити ГРРЧ та прийняти відповідне рішення.

Зауважимо, що керівник установи має врахувати структуру робочого дня для кожного окремого працівника або структурного підрозділу, яких переводять на ГРРЧ, а також узгодити їхній робочий час із роботою інших працівників або структурних підрозділів.

Керівник структурного підрозділу має контролювати, чи своєчасно починають і закінчують роботу працівники, а також чи правильно використовують робочий час протягом робочого дня.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Верховна Рада та Президент знов подовжили дію воєнного стану – тепер до 11 серпня 2024 року. Отже тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
16871

Норми робочого часу 2024 для «п’ятиденки»

Після подовження воєнного стану до 11 серпня 2024 року тримайте оновлений розрахунок норм тривалості робочого часу на 2024 рік. Норми робочого часу 2024 розраховані для п’ятиденного робочого тижня.
50148

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
12152

Гнучкий режим роботи

Гнучкий режим роботи може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
9522