Безплатне харчування у виші вихованцям будинку сімейного типу

1115

Запитання

Чи мають право на одноразове безкоштовне харчування у закладах вищої освіти діти-сироти, які є вихованцями дитячого будинку сімейного типу?

Відповідь

Одноразовим харчуванням (обідами) під час навчання у закладах вищої освіти забезпечуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають під опікою (піклуванням) згідно з підпунктом 5 пункту 13 постанови КМУ «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» від 05.04.1994 № 226 (далі — Постанова № 226).

Безкоштовне проживання дітей-сиріт у гуртожитку закладу вищої освіти

Стаття 1 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» (далі — Закон) визначає такі форми влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування: усиновлення; встановлення опіки, піклування; передача до прийомної сім’ї, дитячих будинків сімейного типу, до закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Як бачимо, опіка (піклування) та виховання в дитячому будинку сімейного типу — це різні форми влаштування, тому діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які є вихованцями будинку сімейного типу, не мають права на безоплатне одноразове харчування.

Утім діти-сироти, які є вихованцями будинку сімейного типу, мають право обрати:

  • чи бути на повному державному утриманні у закладі вищої освіти;
  • чи отримувати соціальну допомогу як діти-сироти.

Тож якщо студент, який є дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування, обирає повне державне утримання у закладі освіти, то заклад має забезпечити його відповідно до Постанови № 226, у тому числі — триразовим харчуванням.

Якщо студент, який є вихованцем дитячого будинку сімейного типу, не виявляє бажання перебувати на повному державному утриманні у закладі освіти, він має правові підстави, аби отримувати соціальну стипендію відповідно до статті 8 Закону, адже соціальна стипендія не входить до повного державного утримання. Крім того, такий студент має право на безкоштовне проживання в гуртожитку.

Зверніть увагу! Якщо студентам, які перебувають на повному державному утриманні в закладі освіти, організувати повноцінне харчування неможливо, їм виплачують грошову компенсацію у розмірі вартості харчування у школах-інтернатах відповідного регіону з урахуванням торговельних націнок (прим. 7 дод. 4 постанови КМУ від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах»).

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
32366

Реєстрація РРО

РРО – це сфера, в якій час від часу відбуваються зміни. І вони постійні. Процедура реєстрації звичайних РРО спростилася за останні роки. Про реєстрацію РРО – тема даної консультації.
6845

Списання ліків у бюджетній установі

Прочитайте, що робити з лікарськими засобами після того, як спливе термін їх придатності та як правильно списати протерміновані ліки.
13147

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
153068