Безплатне харчування у виші вихованцям будинку сімейного типу

947

Запитання

Чи мають право на одноразове безкоштовне харчування у закладах вищої освіти діти-сироти, які є вихованцями дитячого будинку сімейного типу?

Відповідь

Одноразовим харчуванням (обідами) під час навчання у закладах вищої освіти забезпечуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають під опікою (піклуванням) згідно з підпунктом 5 пункту 13 постанови КМУ «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» від 05.04.1994 № 226 (далі — Постанова № 226).

Безкоштовне проживання дітей-сиріт у гуртожитку закладу вищої освіти

Стаття 1 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» (далі — Закон) визначає такі форми влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування: усиновлення; встановлення опіки, піклування; передача до прийомної сім’ї, дитячих будинків сімейного типу, до закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Як бачимо, опіка (піклування) та виховання в дитячому будинку сімейного типу — це різні форми влаштування, тому діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які є вихованцями будинку сімейного типу, не мають права на безоплатне одноразове харчування.

Утім діти-сироти, які є вихованцями будинку сімейного типу, мають право обрати:

  • чи бути на повному державному утриманні у закладі вищої освіти;
  • чи отримувати соціальну допомогу як діти-сироти.

Тож якщо студент, який є дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування, обирає повне державне утримання у закладі освіти, то заклад має забезпечити його відповідно до Постанови № 226, у тому числі — триразовим харчуванням.

Якщо студент, який є вихованцем дитячого будинку сімейного типу, не виявляє бажання перебувати на повному державному утриманні у закладі освіти, він має правові підстави, аби отримувати соціальну стипендію відповідно до статті 8 Закону, адже соціальна стипендія не входить до повного державного утримання. Крім того, такий студент має право на безкоштовне проживання в гуртожитку.

Зверніть увагу! Якщо студентам, які перебувають на повному державному утриманні в закладі освіти, організувати повноцінне харчування неможливо, їм виплачують грошову компенсацію у розмірі вартості харчування у школах-інтернатах відповідного регіону з урахуванням торговельних націнок (прим. 7 дод. 4 постанови КМУ від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах»).

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
54499

Акт виконаних робіт – зразок

⭐️Установа, яка отримує від сторонньої юридичної особи роботи чи послуги, має їх належно оформити первинним документом. Таким документом є акт виконаних робіт або ж акт наданих послуг. ⭐️ Розповімо, як його правильно оформити, і наведемо зразок.
228611