Чи можна надати відпустку, якщо закінчився строк трудового договору

456

Запитання

Працівника прийняли на роботу за строковим трудовим договором на 6 місяців. Чи може такий працівник піти у відпустку, якщо час закінчення відпустки перевищить строк трудового договору?

Відповідь

Так, може. Пояснимо чому.

Трудові договори, відповідно до статті 23 КЗпП, за терміном дії можуть бути:

  • безстроковими — які укладають на невизначений строк;
  • строковими — які укладають за погодженням сторін на визначений строк або на час, коли виконують певні роботи.

Перевірка оформлення трудових відносин — які документи вимагатимуть податківці

Тож у випадках, коли трудові відносини не можна встановити на невизначений строк, укладають строковий трудовий договір.

Права працівників, які уклали строкові трудові договори, загалом не відрізняються від прав працівників, які уклали трудові договори на невизначений строк.

Особливістю трудових відносин за строковим трудовим договором є те, що працівника, який уклав такий договір, звільняють з роботи після закінчення строку, обумовленого договором. Такого працівника звільняють без заяви на звільнення та попереднього повідомлення про вивільнення у зв’язку з закінченням строку трудового договору на підставі наказу керівника установи.

Днем звільнення в наказі зазначають останній день дії строкового трудового договору або останній день відпуски, якщо її надали відповідно до статті 3 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки), тобто з наступним звільненням.

Якщо працівника звільняєте у зв’язку із закінченням строку трудового договору, за його бажанням невикористану відпустку можна надавати й тоді, коли час відпустки повністю або частково перевищує строк трудового договору (ч. 2 ст. 3 Закону про відпустки). У такій ситуації трудовий договір чинний до закінчення відпустки.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
322457

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
79989

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
47188