Чи можна надати відпустку, якщо закінчився строк трудового договору
Запитання
Працівника прийняли на роботу за строковим трудовим договором на 6 місяців. Чи може такий працівник піти у відпустку, якщо час закінчення відпустки перевищить строк трудового договору?
Відповідь
Так, може. Пояснимо чому.
Трудові договори, відповідно до статті 23 КЗпП, за терміном дії можуть бути:
- безстроковими — які укладають на невизначений строк;
- строковими — які укладають за погодженням сторін на визначений строк або на час, коли виконують певні роботи.
Перевірка оформлення трудових відносин — які документи вимагатимуть податківці
Тож у випадках, коли трудові відносини не можна встановити на невизначений строк, укладають строковий трудовий договір.
Права працівників, які уклали строкові трудові договори, загалом не відрізняються від прав працівників, які уклали трудові договори на невизначений строк.
Особливістю трудових відносин за строковим трудовим договором є те, що працівника, який уклав такий договір, звільняють з роботи після закінчення строку, обумовленого договором. Такого працівника звільняють без заяви на звільнення та попереднього повідомлення про вивільнення у зв’язку з закінченням строку трудового договору на підставі наказу керівника установи.
Днем звільнення в наказі зазначають останній день дії строкового трудового договору або останній день відпуски, якщо її надали відповідно до статті 3 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки), тобто з наступним звільненням.
Якщо працівника звільняєте у зв’язку із закінченням строку трудового договору, за його бажанням невикористану відпустку можна надавати й тоді, коли час відпустки повністю або частково перевищує строк трудового договору (ч. 2 ст. 3 Закону про відпустки). У такій ситуації трудовий договір чинний до закінчення відпустки.