Робота за сумісництвом у профспілковій організації: чи можливо

460

Запитання

Працівник працює в установі на 1,5 ставки. Одна ставка за основним місцем роботи і 0,5 ставки за сумісництвом. Чи може він додатково обіймати виборну трудовим колективом посаду секретаря первинного профспілкового комітету у цій організації і отримувати заробітну плату?

Відповідь

Ні, не може. Пояснимо чому.

Кожен працівник має право укладати трудовий договір на одному або одночасно на кількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачає законодавство, колективний договір або угода сторін.

Тобто особа може працювати в одній установі і як основний працівник, і як сумісник. Також може працювати у двох або кількох установах, одна з яких є основним місцем роботи, а інша — місцем роботи за сумісництвом.

Роботу за сумісництвом регулюють постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій» від 03.04.1993 № 245 (далі — Постанова № 245) та Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затверджене наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.1993 № 43.

Норми тривалості робочого часу 2020 року

Сумісництвом уважають виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж самому чи іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина за наймом.

Зауважимо, що тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не має перевищувати половини місячної норми робочого часу (п. 2 Постанови № 245).

Отже, працювати за сумісництвом у профспілковій організації працівник не може, оскільки він уже працює на 0,5 ставки за сумісництвом. Утім, працівник може виконувати роботу секретаря профспілкової організації без зайняття посади на громадських засадах. За таку роботу працівникові за рішенням виборного органу первинної профспілкової організації відповідно до нормативних документів профспілки можуть виплачувати премію за рахунок профспілкового бюджету.

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відкликання з відпустки

Відкликання з відпустки працівника – чи можна це зробити? Як скласти розпорядження про відкликання з відпустки, наказ? Роз’яснимо покроково.
52247

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
16736

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
67460