Робота за сумісництвом у профспілковій організації: чи можливо

845

Запитання

Працівник працює в установі на 1,5 ставки. Одна ставка за основним місцем роботи і 0,5 ставки за сумісництвом. Чи може він додатково обіймати виборну трудовим колективом посаду секретаря первинного профспілкового комітету у цій організації і отримувати заробітну плату?

Відповідь

Ні, не може. Пояснимо чому.

Кожен працівник має право укладати трудовий договір на одному або одночасно на кількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачає законодавство, колективний договір або угода сторін.

Тобто особа може працювати в одній установі і як основний працівник, і як сумісник. Також може працювати у двох або кількох установах, одна з яких є основним місцем роботи, а інша — місцем роботи за сумісництвом.

Роботу за сумісництвом регулюють постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій» від 03.04.1993 № 245 (далі — Постанова № 245) та Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затверджене наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.1993 № 43.

Норми тривалості робочого часу 2020 року

Сумісництвом уважають виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж самому чи іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина за наймом.

Зауважимо, що тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не має перевищувати половини місячної норми робочого часу (п. 2 Постанови № 245).

Отже, працювати за сумісництвом у профспілковій організації працівник не може, оскільки він уже працює на 0,5 ставки за сумісництвом. Утім, працівник може виконувати роботу секретаря профспілкової організації без зайняття посади на громадських засадах. За таку роботу працівникові за рішенням виборного органу первинної профспілкової організації відповідно до нормативних документів профспілки можуть виплачувати премію за рахунок профспілкового бюджету.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27439

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29020

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149343

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14398