Чи може керівник відмовити працівнику у матеріальній допомозі
Запитання
До сільської ради перевели працівника з іншого державного органу. Він має довідку про те, що на попередньому місці роботи у 2019 році він не отримував допомогу на вирішення соціально-побутових питань. Чи може працівник отримати таку допомогу за новим місцем роботи? Чи може керівник йому відмовити?
Відповідь
Умови оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів, зокрема посадових осіб місцевого самоврядування, визначає постанова КМУ «Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова № 268).
Керівники органів мають право у межах затвердженого фонду оплати праці надавати працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника (пп. 3 п. 2. Постанови № 268).
Рішення про те, чи надавати працівнику матеріальну допомогу, приймає керівник і бере до уваги обставини, які виклав у заяві працівник. Порядок, умови та коло осіб, яким установа може виплачувати матеріальну допомогу, як правило, визначає колективний договір.
Отже, працівник може отримати матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, однак її виплата залежить від обсягу затвердженого фонду оплати праці в установі.
► Перевірки Держаудитслужби ► Перевірки ФСС ► Урядова реформа трудового законодавства: готуємося до змін, що стосуються кожного ► Відрядження без проблем ► Проблемні звільнення, що спричиняють фінансові санкції для бухгалтера, кадровика та директора