Чи може керівник відмовити працівнику у матеріальній допомозі

352

Запитання

До сільської ради перевели працівника з іншого державного органу. Він має довідку про те, що на попередньому місці роботи у 2019 році він не отримував допомогу на вирішення соціально-побутових питань. Чи може працівник отримати таку допомогу за новим місцем роботи? Чи може керівник йому відмовити?

Відповідь

Умови оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів, зокрема посадових осіб місцевого самоврядування, визначає постанова КМУ «Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова № 268).

Керівники органів мають право у межах затвердженого фонду оплати праці надавати працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника (пп. 3 п. 2. Постанови № 268).

Рішення про те, чи надавати працівнику матеріальну допомогу, приймає керівник і бере до уваги обставини, які виклав у заяві працівник. Порядок, умови та коло осіб, яким установа може виплачувати матеріальну допомогу, як правило, визначає колективний договір.

Отже, працівник може отримати матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, однак її виплата залежить від обсягу затвердженого фонду оплати праці в установі.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26576

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321988

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206820

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
23971

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
82165