Чи компенсувати всі відпустки працівнику при звільненні

262

Запитання

Працівник надав до установи заяву на звільнення. Кадрова служба повідомила керівника установи, що цей працівник не використав вісім щорічних відпусток. Чи можна виплатити йому компенсацію за всі дні не використаних відпусток, чи є якісь обмеження?

Відповідь

Калькулятор днів щорічної відпустки

Так, можна. Пояснимо чому.

Право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з установами, організаціями незалежно від форм власності (ст. 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Закон забороняє не надавати працівникам щорічні відпустки повної тривалості протягом двох років підряд, а також не надавати їх протягом робочого року особам віком до вісімнадцяти років та працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими і важкими умовами чи з особливим характером праці (ст. 11 Закону про відпустки).

Керівник установи порушує законодавство про працю, якщо не надає працівнику щорічні відпустки у терміни, які визначає Закон про відпустки та КЗпП. За такі дії його можуть притягти до відповідальності.

Якщо працівник звільняється, йому мають виплатити грошову компенсацію за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи (ст. 24 Закону про відпустки).

Законодавство не передбачає терміну давності, після якого працівник втрачає право на щорічні відпустки, воно не містить заборони надавати щорічні відпустки, якщо працівник їх не використав.

Тож якщо працівник з якихось причин не скористався своїм правом на відпустку за декілька попередніх років, у тому числі і за 5 чи 10 років, то він має право їх використати. А коли він звільняється, йому установа має виплатити компенсацію за всі невикористані дні щорічних відпусток. На цьому наполягає і Мінпраці у листі від 17.06.2011 № 9/242пд.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71725

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132052

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15193