Як фінансуватимуть лікарні-КНП із бюджету в 2020 році

1842

Запитання

КНП «ЦРЛ» фінансується за рахунок медичної субвенції та з районного бюджету, а з 1 квітня перейде на контракт із НСЗУ. У районі є дві об’єднані територіальні громади, які допомагають лікарні фінансово і, відповідно, затвердили програми розвитку та фінансової підтримки закладу на 2020 рік. Програми включають видатки ЦРЛ на зарплату, медикаменти, харчування, комунальні послуги. Чи зможе лікарня отримувати кошти на зарплату з бюджетів громад за затвердженими програмами після 1 квітня?

Відповідь

Держбюджет-2020: дев’ять таблиць для розрахунків

Порядок фінансування в 2020 році викликає найбільше занепокоєння в закладів охорони здоров’я (ЗОЗ) вторинної ланки. Протягом I кварталу 2020 року зберігається медична субвенція. З 1 квітня 2020 року має в повному обсязі запрацювати Програма медичних гарантій на виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10.2017 № 2168-VIII. НСЗУ закуповуватиме та оплачуватиме за договорами медичні послуги ЗОЗ усіх рівнів надання допомоги, будь-яких організаційно-правових форм і форм власності. Виняток — бюджетні установи.

ЗОЗ вторинної ланки вже не отримуватимуть бюджетну субвенцію і залежатимуть від оплати медичних послуг НСЗУ та кількості наданих послуг за Програмою медичних гарантій.

Автономізація та фінансування від НСЗУ не позбавляють ЗОЗ права одержувати кошти з бюджету — державного чи місцевого, зокрема об’єднаної територіальної громади (ОТГ). Але вони отримуватимуть їх за цільовими програмами — для покриття певних витрат, покращення умов надання медичних послуг тощо. Таке фінансування для ЗОЗ вже не буде основним і не розглядатиметься як утримання.

Як фінансуватимуть лікарні-КНП із бюджету в 2020 році Отже, у бюджеті ОТГ не може бути видатків на зарплату медичним працівникам ЗОЗ вторинної ланки.

Водночас, за планом, із місцевих бюджетів покриватимуть витрати на оплату комунальних послуг та енергоносіїв.

Наголосимо: для КНП основним фінансовим документом є фінансовий план. У фінплані кошти, що отримали з бюджету ОТГ, відображайте як доходи. Видатки КНП формує самостійно за повним переліком економічної класифікації.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Місцеві бюджети 2025: доходи та видатки

Місцеві бюджети — це основа фінансової автономії громад. У 2025 році принципи формування доходів і видатків залишаються стратегічно важливими. У статті пояснюємо, з чого складаються доходи місцевих бюджетів, як відбувається розподіл коштів та на що саме спрямовують видатки
42312

Як розпорядник бюджетних коштів відповідає за помилки одержувача

Яких порушень найчастіше припускаються розпорядники та одержувачі бюджетних коштів? Чим може завершитися перевірка, якщо аудитори виявляють серйозні недоліки у використанні бюджетних ресурсів? У статті розповідаємо, які помилки притаманні одержувачу та чому це може стати головним болем розпорядника бюджетних коштів.
22557

Витрати на освітню субвенцію у 2025 році

Місцеві бюджети з державного бюджету отримують трансферти на спільні цільові програми. Освітня субвенція – це один з таких трансфертів. Про умови її отримання та перелік витрат, на які можна витрачати кошти освітньої субвенції – у цьому огляді
9045

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
424826

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
182655