Як фінансуватимуть лікарні-КНП із бюджету в 2020 році

1512

Запитання

КНП «ЦРЛ» фінансується за рахунок медичної субвенції та з районного бюджету, а з 1 квітня перейде на контракт із НСЗУ. У районі є дві об’єднані територіальні громади, які допомагають лікарні фінансово і, відповідно, затвердили програми розвитку та фінансової підтримки закладу на 2020 рік. Програми включають видатки ЦРЛ на зарплату, медикаменти, харчування, комунальні послуги. Чи зможе лікарня отримувати кошти на зарплату з бюджетів громад за затвердженими програмами після 1 квітня?

Відповідь

Держбюджет-2020: дев’ять таблиць для розрахунків

Порядок фінансування в 2020 році викликає найбільше занепокоєння в закладів охорони здоров’я (ЗОЗ) вторинної ланки. Протягом I кварталу 2020 року зберігається медична субвенція. З 1 квітня 2020 року має в повному обсязі запрацювати Програма медичних гарантій на виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10.2017 № 2168-VIII. НСЗУ закуповуватиме та оплачуватиме за договорами медичні послуги ЗОЗ усіх рівнів надання допомоги, будь-яких організаційно-правових форм і форм власності. Виняток — бюджетні установи.

ЗОЗ вторинної ланки вже не отримуватимуть бюджетну субвенцію і залежатимуть від оплати медичних послуг НСЗУ та кількості наданих послуг за Програмою медичних гарантій.

Автономізація та фінансування від НСЗУ не позбавляють ЗОЗ права одержувати кошти з бюджету — державного чи місцевого, зокрема об’єднаної територіальної громади (ОТГ). Але вони отримуватимуть їх за цільовими програмами — для покриття певних витрат, покращення умов надання медичних послуг тощо. Таке фінансування для ЗОЗ вже не буде основним і не розглядатиметься як утримання.

Як фінансуватимуть лікарні-КНП із бюджету в 2020 році Отже, у бюджеті ОТГ не може бути видатків на зарплату медичним працівникам ЗОЗ вторинної ланки.

Водночас, за планом, із місцевих бюджетів покриватимуть витрати на оплату комунальних послуг та енергоносіїв.

Наголосимо: для КНП основним фінансовим документом є фінансовий план. У фінплані кошти, що отримали з бюджету ОТГ, відображайте як доходи. Видатки КНП формує самостійно за повним переліком економічної класифікації.

тест для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації бюджетної установи. А після набуття чинності наказу Мінфіну від 18.01.2024 № 23 додатково Казначейство у тримісячний строк переукладатиме з клієнтами договори про здійснення розрахунково-касового обслуговування. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
38390

Реєстраційна картка учасника бюджетного процесу в ІАС «LOGICA» – заповнення з експертом

У консультації про заповнення електронної форми реєстраційної картки, яка використовується для реєстрації учасників бюджетного процесу. Розглянемо, хто і який розділ заповнює та як заповнити кожне поле форми.
1901

Типова програмна класифікація видатків та кредитування місцевих бюджетів

Програмна класифікація видатків та кредитування місцевого бюджету, відповідно до вимог частини другої статті 10 Бюджетного кодексу України, формується місцевим фінансовим органом за пропозиціями, поданими головними розпорядниками бюджетних коштів під час складання проекту рішення про місцевий бюджет у бюджетних запитах.
11950

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету 2025

Складають паспорт бюджетної програми місцевого бюджету усі головні розпорядники за коштами місцевого бюджету. Розкажемо про особливості заповнення, внесення змін та термін затвердження.
53528

Як підготувати бюджетний запит на 2025 рік

Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
25808