Як фінансуватимуть лікарні-КНП із бюджету в 2020 році

1333

Запитання

КНП «ЦРЛ» фінансується за рахунок медичної субвенції та з районного бюджету, а з 1 квітня перейде на контракт із НСЗУ. У районі є дві об’єднані територіальні громади, які допомагають лікарні фінансово і, відповідно, затвердили програми розвитку та фінансової підтримки закладу на 2020 рік. Програми включають видатки ЦРЛ на зарплату, медикаменти, харчування, комунальні послуги. Чи зможе лікарня отримувати кошти на зарплату з бюджетів громад за затвердженими програмами після 1 квітня?

Відповідь

Держбюджет-2020: дев’ять таблиць для розрахунків

Порядок фінансування в 2020 році викликає найбільше занепокоєння в закладів охорони здоров’я (ЗОЗ) вторинної ланки. Протягом I кварталу 2020 року зберігається медична субвенція. З 1 квітня 2020 року має в повному обсязі запрацювати Програма медичних гарантій на виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10.2017 № 2168-VIII. НСЗУ закуповуватиме та оплачуватиме за договорами медичні послуги ЗОЗ усіх рівнів надання допомоги, будь-яких організаційно-правових форм і форм власності. Виняток — бюджетні установи.

ЗОЗ вторинної ланки вже не отримуватимуть бюджетну субвенцію і залежатимуть від оплати медичних послуг НСЗУ та кількості наданих послуг за Програмою медичних гарантій.

Автономізація та фінансування від НСЗУ не позбавляють ЗОЗ права одержувати кошти з бюджету — державного чи місцевого, зокрема об’єднаної територіальної громади (ОТГ). Але вони отримуватимуть їх за цільовими програмами — для покриття певних витрат, покращення умов надання медичних послуг тощо. Таке фінансування для ЗОЗ вже не буде основним і не розглядатиметься як утримання.

Як фінансуватимуть лікарні-КНП із бюджету в 2020 році Отже, у бюджеті ОТГ не може бути видатків на зарплату медичним працівникам ЗОЗ вторинної ланки.

Водночас, за планом, із місцевих бюджетів покриватимуть витрати на оплату комунальних послуг та енергоносіїв.

Наголосимо: для КНП основним фінансовим документом є фінансовий план. У фінплані кошти, що отримали з бюджету ОТГ, відображайте як доходи. Видатки КНП формує самостійно за повним переліком економічної класифікації.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
273774

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
24152

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації бюджетної установи. А після набуття чинності наказу Мінфіну від 18.01.2024 № 23 додатково Казначейство у тримісячний строк переукладатиме з клієнтами договори про здійснення розрахунково-касового обслуговування. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
31710

Договір дарування – зразок

Благодійна допомога, пожертва, безоплатна передача основних засобів, безповоротна фінансова допомога - все це оформлюється через договір дарування. Про умови та оформлення договорів дарування, особливості дарування у бюджетних установах – у цьому огляді.
12420