Зменшився обсяг роботи працівника: чи можна перевести на півставки

1907

Запитання

Працівника прийняли на роботу в установу на повну ставку. Згодом обсяг його роботи зменшився. Чи може керівник установи перевести його на півставки?

Відповідь

Так, може. Пояснимо чому.

Законодавство не передбачає процедури переведення працівника на півставки. Але працівнику можна встановити неповний робочий час. Утім урахуйте, що це буде зміною істотних умов праці. Адже під зміною істотних умов праці розуміють зміну систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій тощо (ст. 32 КЗпП).

Про зміну істотних умов праці працівника повідомляйте не пізніше ніж за два місяці. Оформте відповідне рішення своїм наказом та попередьте про зміну умов праці працівника. А працівник може як погодитися, так і не погодитися продовжувати роботу в нових умовах. Якщо він не погодиться працювати у нових умовах, його можна звільнити за пунктом 6 статті 36 КЗпП.

Утім, працівник і роботодавець за угодою можуть встановити неповний робочий день або неповний робочий тиждень — як під час, коли працівника приймають на роботу, так і згодом, (ст. 56 КЗпП). Якщо неповний робочий час встановлюєте за згодою сторін, то зміна режиму роботи відбувається з того моменту, про який домовилися сторони. Тоді роботодавець має оформити наказ на підставі заяви працівника.

відпустка на дітей заява

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Строковий трудовий договір для працівника – зразок

Щоб замінити тимчасово переведеного або відстороненого працівника, а також вчасно регулювати кількість працівників в установі залежно від обсягу надаваних послуг роботодавець може приймати працівника на роботу за строковим трудовим договором (або контрактом).
74286

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
21794

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
93700

Довідка ОК-5 для підтвердження страхового стажу

Якщо працівник працює менше року чи шести місяців і захворів, бухгалтеру аби правильно нарахувати допомогу по тимчасовій непрацездатності чи допомогу по вагітності та пологах потрібно знати страховий стаж працівника. Розглянемо чим потрібно підтверджувати страховий стаж та чи потрібно вимагати від працівника довідку за формою № ОК-5.
35382