Лікарняний з помилкою: прийняти чи повернути

285

Запитання

Працівник надав до установи листок непрацездатності з помилкою у назві установи. Що робити в такій ситуації?

Відповідь

Повернути лікарняний працівнику. Пояснимо чому.

За яким порядком та за яких умов заклади охорони здоров’я видають та продовжують листки непрацездатності, визначає Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455. А як заповнювати листки непрацездатності, визначає Інструкція про порядок заповнення листка непрацездатності, затверджена наказом МОЗ, Мінсоцполітики, ФСС від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція № 532).

Якщо у тексті листка непрацездатності є помилка, її потрібно виправити і підтвердити записом «Виправленому вірити», підписом лікуючого лікаря та печаткою закладу охорони здоров’я «Для листків непрацездатності» (п. 4.5 Інструкції № 532).

Лікарняний з помилкою: прийняти чи повернутиНа бланку листка непрацездатності можна робити не більше двох виправлень. Якщо виправлень буде три і більше, заклад охорони здоров’я має видати дублікат листка непрацездатності.

Тобто, якщо комісія із соціального страхування установи виявить помилку в листку непрацездатності, приміром, у назві установи чи прізвищі працівника, то вона має прийняти рішення повернути його застрахованій особі. А працівник зобов’язаний звернутися до закладу охорони здоров’я, який видав цей листок непрацездатності, аби виправити або доповнити відповідні записи, оскільки ймовірно, що деякі дані взагалі випадково могли не внести.

І лише після того, як заклад охорони здоров’я виправить записи, комісія із соціального страхування установи може прийняти рішення призначити допомогу з тимчасової непрацездатності за таким листком непрацездатності.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
239235

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
234574

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26685

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
322468

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
207342