Лікарняний з помилкою: прийняти чи повернути

457

Запитання

Працівник надав до установи листок непрацездатності з помилкою у назві установи. Що робити в такій ситуації?

Відповідь

Повернути лікарняний працівнику. Пояснимо чому.

За яким порядком та за яких умов заклади охорони здоров’я видають та продовжують листки непрацездатності, визначає Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455. А як заповнювати листки непрацездатності, визначає Інструкція про порядок заповнення листка непрацездатності, затверджена наказом МОЗ, Мінсоцполітики, ФСС від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція № 532).

Якщо у тексті листка непрацездатності є помилка, її потрібно виправити і підтвердити записом «Виправленому вірити», підписом лікуючого лікаря та печаткою закладу охорони здоров’я «Для листків непрацездатності» (п. 4.5 Інструкції № 532).

Лікарняний з помилкою: прийняти чи повернутиНа бланку листка непрацездатності можна робити не більше двох виправлень. Якщо виправлень буде три і більше, заклад охорони здоров’я має видати дублікат листка непрацездатності.

Тобто, якщо комісія із соціального страхування установи виявить помилку в листку непрацездатності, приміром, у назві установи чи прізвищі працівника, то вона має прийняти рішення повернути його застрахованій особі. А працівник зобов’язаний звернутися до закладу охорони здоров’я, який видав цей листок непрацездатності, аби виправити або доповнити відповідні записи, оскільки ймовірно, що деякі дані взагалі випадково могли не внести.

І лише після того, як заклад охорони здоров’я виправить записи, комісія із соціального страхування установи може прийняти рішення призначити допомогу з тимчасової непрацездатності за таким листком непрацездатності.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
373947

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9848

Коли догана не завадить працівникові отримати премію

«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
2502

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
314125