Лікарняний з помилкою: прийняти чи повернути

621

Запитання

Працівник надав до установи листок непрацездатності з помилкою у назві установи. Що робити в такій ситуації?

Відповідь

Повернути лікарняний працівнику. Пояснимо чому.

За яким порядком та за яких умов заклади охорони здоров’я видають та продовжують листки непрацездатності, визначає Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455. А як заповнювати листки непрацездатності, визначає Інструкція про порядок заповнення листка непрацездатності, затверджена наказом МОЗ, Мінсоцполітики, ФСС від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція № 532).

Якщо у тексті листка непрацездатності є помилка, її потрібно виправити і підтвердити записом «Виправленому вірити», підписом лікуючого лікаря та печаткою закладу охорони здоров’я «Для листків непрацездатності» (п. 4.5 Інструкції № 532).

Лікарняний з помилкою: прийняти чи повернутиНа бланку листка непрацездатності можна робити не більше двох виправлень. Якщо виправлень буде три і більше, заклад охорони здоров’я має видати дублікат листка непрацездатності.

Тобто, якщо комісія із соціального страхування установи виявить помилку в листку непрацездатності, приміром, у назві установи чи прізвищі працівника, то вона має прийняти рішення повернути його застрахованій особі. А працівник зобов’язаний звернутися до закладу охорони здоров’я, який видав цей листок непрацездатності, аби виправити або доповнити відповідні записи, оскільки ймовірно, що деякі дані взагалі випадково могли не внести.

І лише після того, як заклад охорони здоров’я виправить записи, комісія із соціального страхування установи може прийняти рішення призначити допомогу з тимчасової непрацездатності за таким листком непрацездатності.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
421752

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149254

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
236336

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14354

Як здійснити розрахунок заробітної плати старости: приклади

Староста — важлива посада в сучасних органах місцевого самоврядування. Як розрахувати зарплату старости. Який староста має посадовий оклад, доплати й надбавки, оздоровчі, матеріальну допомогу. Все закріплено на прикладі, що містить і бухгалтерські проведення
24149