Одиниці у штатному розписі: як зазначати правильно

796

Запитання

Коли бухгалтер розраховував кількість працівників, які мають охороняти об’єкт, отримав результат 4,5 штатних одиниць. Чи можна у штатному розписі установи зазначати 0,5 штатної одиниці?

Відповідь

Так, можна. Пояснимо чому.

У штатному розписі установи визначають чисельність працівників за кількістю штатних одиниць за кожною передбаченою штатним розписом посадою (професією). Кількість штатних одиниць в установі, а також у структурних підрозділах визначають на основі розрахунку за відповідними методиками.

Кількість штатних одиниць за відповідними посадами у штатному розписі не завжди обчислюють цілим числом. Наприклад, у штатному розписі можна зазначити одну штатну одиницю або 0,5 штатної одиниці. Тобто, одна з посад за штатним розписом може бути зайнята працівником з неповним робочим часом.

Одиниці у штатному розписі: як зазначати правильно Робота на умовах неповного робочого часу не обмежує трудові права працівників.

Керівник установи може прийняти на таку посаду працівника лише з неповним робочим днем або з неповним робочим тижнем. Загальна тривалість роботи протягом місяця не перевищуватиме половини місячної норми робочого часу.

Заробітну плату в такій ситуації виплачуйте пропорційно відпрацьованому часу, але на основі розміру посадового окладу за штатним розписом.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86875

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10418